Juventusi kalon tutje në Kupën e Italisë pas vazhdimeve me Genoan

Pas Milanit dhe Interit, edhe Juventusi ka kaluar në fazën tjetër të Kupës së Italisë duke e mposhtur Genoan me…

Dy minuta lojë dhe gol në ndeshjen Juventus – Genoa – video

Është dashur të zhvillohen vetëm dy minuta lojë në “Allianz Arena” që Juventusi të kalonte në epërsi ndaj Genoas. Kjo…

Juventus – Genoa, skuadrat zbresin në fushë me këto formacione, pushon Ronaldo

Me fillim nga ora 20:45, Juventusi dhe Genoa ballafaqohen për një vend në çerekfinale të Kupës së Italisë. Kjo fazë…

Sokratis dëshiron transferimin te Genoa

Mbrojtësi i Arsenal Sokratis është duke shikuar rreth mundësisë për të siguruar një transferim të mundshëm tek skuadra italiane e…

Zyrtare, skuadra e Serie-A e shkarkon trajnerin

Genoa ka shkarkuar zyrtarisht trajnerin Rolando Maran dhe Davide Ballardini është emëruar si pasardhësi i tij. “Rossoblu” janë në vendin…

Pato dëshiron të rikthehet në Itali

Ish-sulmuesi i Milanit, Alexandre Pato është lidhur me një rikthim në Itali, ku skuadra si Genoa, Spezia dhe Monza kanë…

Serie A drejt pezullimit, Covid-19 prek edhe Juventusin

Lajme aspak të mira vijnë nga kampionati italian Serie-A pasi virusi Covid-19 ka prekur së fundi edhe skuadrën e Juventusit.…

Genoa lufton furishëm – shtyn SPAL drejt Serie B

Futbollistët e Genoa mposhtën sot SPAL me rezultat 2:0, në një duel të rëndësishëm për mbijetesën e këtyre dy skuadrave…

Futbollistët e skuadrës së njohur italiane heqin dorë nga pagat mujore

Kryetari i klubit nga Serie A, Cagliarit, Giulinka ka thënë se gjithë futbollistët e ekipit që ai drejtonë kanë pranuar…
error: