Haradinaj: Shpresoja që granti i MCC të dedikohej për gazsjellësin Shkup-Prishtinë

​Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, e cilësoi përmbylljen e marrëveshjes me MCC-në si një hap të…

Negociata Qeveri-MCC për gazsjellësin pritet të vazhdojnë në maj

Në fillim të muajit maj pritet që të vazhdojnë negociatat në mes të Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe MCC…

Rizvanolli nuk e përjashton ngritjen e çmimit të energjisë

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli është shprehur se Kosova ka fat që nuk është prekur ende nga kriza energjetike, por…

Debati për gazsjellësin, MCC për KosovaPress: Ja e vërteta

Debati për gazsjellësin mbizotëroi javëve të fundit skenën politike në vend. Qeveria e Kosovës tha se kishte nevojë më shumë…

​Haradinaj: Paratë e Gazprom-it rus kanë bërë që Kurti të refuzoi gazsjellësin amerikan

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka akuzuar kryeministrin Albin Kurti se i ka dhënë dy…