Raci: Tre kryeministra para Kurtit dështuan në adresimin e çështjes së Asociacionit

Analisti Gazmir Raci ka thënë se që nga viti 2015 tre kryeministra para Albin Kurtit kanë dështuar në adresimin e…

​Mirëpriten mesazhet e këshilltarit të lartë të ShBA-së, pritet dinamizim i dialogut Kosovë-Serbi

Një ditë pas vizitës në Kosovë të këshilltarit të lartë të Departamentit amerikan të Shtetit, Derek Chollet po mirëpriten mesazhet…

​Shtensionimi i situatës në veri pritet t’i hapë rrugë rikthimit të dialogut

Shtensionimi i situatës në veri dhe largimi i barrikadave pritet t’i hapë rrugë rikthimit të dialogut Kosovë-Serbi. Sipas njohësve të…

Afatizimi i dialogut, optimizëm për marrëveshje vitin e ardhshëm

Insistimi i kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti që të afatizohet marrëveshja me Serbinë deri në mars të vitit 2023 ka…

​Kurtit i kërkohet që vendimin për targa ta shtyjë vetëm nëse ka marrëveshje për afatizim të dialogut

Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, po i kërkohet që vendimin për targat ilegale ta shtyjë vetëm nëse Serbia pajtohet për…