Greqia, Polonia, Malta e Belgjika kundër kufizimeve të çmimit të gazit

Greqia, Polonia, Malta dhe Belgjika janë vendet anëtare të BE-së që kanë refuzuar një propozim për të kufizuar çmimin e…

Polonia dëshiron të ngrijë çmimet e gazit për familjet

Polonia dëshiron të ngrijë çmimet e gazit për familjet në nivelin e këtij viti, tha sot kryeministri polak Mateusz Morawiecki.…

Goldman Sachs: Evropa do ta përballojë fundin e dimrit me një furnizim më të madh të gazit

Për shkak të fillimit më të ngrohtë të dimrit, Evropa do të mirëpresë pranverën me një furnizim më të madh…

Çmimi i gazit të makinave në Austri është gati tri euro

Për shkak të krizës energjetike, çmimi i karburanteve në Austri prej kohësh është në nivele shumë të larta, ndërsa tashmë…

​Kosova vazhdon të përballet me çmime të larta të derivateve

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar të dielën çmimet tavan për shitjen e derivateve, të cilat vlejnë…

Spanja, Portugalia e Franca po ndërtojnë një tubacion gazi

Spanja, Portugalia dhe Franca njoftuan sot se do të ndërtojnë një tubacion nënujor gazi për transferimin e hidrogjenit dhe gazit…

Samiti dyditor në Bruksel: Liderët e BE-së të ndarë për kufizimin e çmimeve të gazit

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian hapën sot një samit dy-ditor në Bruksel, të ndarë për mundësinë dhe metodat e kufizimit të…

BE propozon kufirin emergjent të çmimit të gazit

Komisioni Evropian do të propozojë një kufi emergjent të çmimit të gazit si pjesë e një pakete për të trajtuar…

Nafta dhe gazi lirohen për nga 1 cent

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të ditën e sotme.…

Pas rrjedhjeve në Baltik, Norvegjia dërgon ushtarë në uzinat e naftës dhe gazit

Ushtria norvegjeze tha të hënën se ka dërguar ushtarë për të ndihmuar në ruajtjen e impianteve kryesore të përpunimit të…