La Liga i refuzon Barcelonës regjistrimin e kontratës së Gavit

La Liga e ka refuzuar kërkesën e Barcelonës për ta regjistruar Gavin si lojtar të ekipit të parë, me një…

Xavi për Gavin: Ai është i veçantë

Xavi Hernandez ka lavdëruar mesfushorin e Barcelonës, Gavi dhe përshëndeti aftësitë e tij të shfaqura në fushë, pavarësisht se është…

Gavi thyen rekordin e Xavit

Gavi është bërë lojtari më i ri që ka shënuar ndonjëherë në Superkupën e Spanjës, pasi shënoi kundër Real Madridit…

​Ndryshon rezultati në El Clasico

Ka ndryshuar tashmë rezultati në El Clasicon ndërmjet Real Madridit dhe Barcelonës Dy gjigantët spanjoll janë duke u ballafaquar në…

Gavi bën historinë me paraqitjen kundër Marokut

Momentalisht është duke u zhvilluar përballja tejet interesante mes Kombëtares së Marokut dhe asaj të Spanjës, ku rezultati vazhdon të…

Gavi fiton çmimin e “Golden Boy”

Mesfushori i Barcelonës, Gavi ka arritur sot ta fitojë çmimin e Golden Boy apo ndryshe “Dajloshi i Artë” për vitin…

​Gavi shpallet lojtari më i mirë i ri nga “France Football”

Është ndarë tashmë çmimi i parë nga revista prestigjoze “France Football” në ceremoninë e Topit të Artë. Këtë çmim të…

Interesimi nga Liverpooli, Bayerni e United, Gavi zbulon arsyen pse rinovoi kontratën me Barcelonën

Pavarësisht moshës, mesfushori Gavi po bind gjithnjë e më shumë me paraqitjet e tij te Barcelona, të cilat kanë bërë…

Zyrtare: Gavi rinovon kontratën me Barcelonën

Gjiganti katalunas, Barcelona para pak çastesh e bëri zyrtare se mesfushori Gavi ka rinovuar kontratën e tij me klubin. Gavi…

Barça e blindon Gavin me kontratë të re dhe klauzolë të çmendur

Supertalenti i Barcelonës, Gavi, do të vazhdojë të jetë pjesë e Barcelonës edhe për shumë vite të tjera. Tashmë bëhet…