Haradinaj kundër orës policore dhe shkurtimit të orarit të gastronomisë

Qeveria e Kosovës sot ka ndërmarrë masa të reja karshi menaxhimit të situatës me virusin Covid-19. Në mesin e këtyre…

Shoqata e Gastronomëve kërkon t’i ndalohet hyrja klientëve të pavaksinuar

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka kërkuar nga bizneset që të respektojnë masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës, me…

“Vriteni virusin dhe jo bizneset”, gastronomët po kërkojnë lirimin e masave antiCOVID-19

“Boll Ma”, “Le të kërcejmë”, “Vriteni virusin dhe jo bizneset”, janë mbishkrimet e vendosura në panakratat që mbanin në duar…

​“Boll Ma”, protestojnë gastronomët, kërkojnë lirimin e masave antiCOVID19

“Boll Ma”, “Vriteni virusin dhe jo bizneset”, “Le të kërcejmë” janë disa nga pankartat që përfaqësuesit e bizneseve po mbanin…

Protestojnë sot grastronomët

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës (ShGK) dhe Oda e Hotelerisë dhe Turizmit do të protestojnë sot. “Boll ma” është edhe…

Gastronomët vazhdojnë me reagime, nesër në mbrëmje protestojnë me sirena para Qeverisë

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës po kundërshton masat e reja anti-COVID të miratuara sot pasdite nga Qeveria e Kosovës. Ata…

Shoqata e Gastronomëve kundër masave të reja, thërret mbledhje të jashtëzakonshme

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës kundërshton masat e reja kundër COVID-19, duke thënë se kërkesat e tyre kanë qenë që…

Gastronomët kërkojnë t’u mundësohet shfrytëzimi i plotë i hapësirave brenda lokaleve

Qeveria e Kosovës pasditen e sotme ka miratuar masat e reja anti-COVID edhe për sektorin e Gastronomisë. Shërbimet e tyre…

Mbyllen mbi 20 kafiteri në kryeqytet, gastronomët e quajnë “ofensivë” qasjen e institucioneve

Mbi 20 kafiteri janë mbyllur dy ditët e fundit në Prishtinë nga Inspektorati. Kjo me arsyetimin se nuk i kanë…
error: