Hoxhaj-gastronomëve: Plani ynë për Rimëkëmbje, mbështetje për biznese dhe punëtorë që kanë humbur punën gjatë pandemisë

Kandidati për kryeministër nga PDK, Enver Hoxhaj, ka takuar sot gastronomët, ku ka shpalosur një pjesë të planit për Rimëkëmbje,…

Gastronomët katër propozime për Qeverinë e Kosovës

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës, i ka propozuar Qeverisë që të zgjatet orari i funksionimit të bizneseve të gastronomisë deri…

Reçica pret në takim përfaqësuesit e gastronomëve

Ministri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Skëndet Reçica ka pritur në takim përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronimëve. Në këtë takim…

​Gastronomët edhe njëherë bëjnë thirrje për zgjatje të orarit

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës (ShGK) edhe njëherë kanë bërë thirrje që të zgjasin orarin për funksionim të bizneseve. Nga…

​Hoti premtoi vazhdimin e mbështetjes për gastronomët dhe shitësit me pakicë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, takoi sot përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve dhe të Rrjetit të Shitësve me…

Gastronomët: 200 milionë eurot e rimëkëmbjes të ndahen në proporcion me dëmet

Shoqata e Gastronomëve të Kosovës ka reaguar pas kalimit të Projektligjit për Rimëkëmbjen Ekonomike në Komisionin Parlamentar për Buxhet dhe…

Takim mes ATK-së dhe gastronomëve

Drejtori i Përgjithshëm i ATK-së Ilir Murtezaj, sot ka pritur në takim përfaqësuesit nga Shoqata e Gastronomeve të Kosovës, me…

Gastronomët në telashe të mëdha, 30 për qind e stafit janë larguar nga puna

Gastronomët kanë thyer sot pjata para Qeverisë së Kosovës, duke i shprehur pakënaqësitë e tyre për mos përkrahjen financiare nga…

​Gastronomët thyejnë pjata para Qeverisë

Gastronomët kanë thyer pjata para Qeverisë për t’i shprehur pakënaqësitë e tyre për mospërkrahjen financiare nga institucionet e Kosovës, si…

Zemaj takohet me gastronomët, bisedohet për masat e reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka takuar përfaqësuesit e Shoqatës së Gastronomëve të Kosovës. Në këtë takim siç ka treguar…
error: