Këshilltarja e Osmanit i kërkon falje Ganimete Musliut

Këshilltarja e presidentes Osmani, Rejhan Vuniqi ka telefonuar deputeten e PDK-së, Ganimete Musliun për t’i kërkuar falje se kishte pëlqyer…

Vetëvendosje bojkoton raportimin e drejtorit të AKI-së

Kryetarja e Komisionit për Mbikëqyrjen e AKI-së, Ganimete Musliu ka ftuar në raportim urgjent kreun e këtij institucioni, por këtë…

​Musliu: Pozita bojkotoi raportimin e drejtorit të AKI-së

Lëvizja Vetëvendosje e ka bojkotuar sot komisionin për Mbikëqyrjen e AKI-së, ku i ftuar për raportim ka qenë drejtori Petrit…

Musliu: VV t’i reduktojë udhëtimet zyrtare dhe t’i kaloj ligjet

Me 64 vota për dhe asnjë kundër Kuvendi i Kosovës ka votuar në parim për projektligjin për kompensimin e viktimave…

Hajdari e Musliu përplasen në Kuvend për vajin e konfiskuar

Ministrja e Industrisë Rozeta Hajdari dhe deputetja e PDK-së Ganimete Musliu janë përplasur në seancën e sotme të Kuvendit ku…

​Musliu: Në politikë gratë përballen me ofendime për pamjen, prejardhjen e moralin

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ganimete Musliu ka deklaruar që në Kosovë është i domosdoshëm përmirësimi i politikave gjinore.…

Ganimete Musliu vendos emblemën e UÇK-së në foltoren e Kuvendit

Para fillimit të seancës solemne të Kuvendit të Kosovës me rastin e 24-vjetorit të Epopesë së lavdishme të Ushtrisë Çlirimtare…

​Musliu: Osmani dhe Kurti të deklarohen për sigurinë në vend, qytetarët ndihen në panik

Siguria kombëtare në vend po vlerësohet të jetë stabile dhe se nuk ka vend për panik. Kështu ka deklaruar sot…

Musliu me djalin e Thaçit: Historia nuk rishkruhet

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e PDK-së, Ganimete Musliu në 14-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës ka publikuar një…