Pavarësisht fitores ndaj Ganës, golaverazhi e eliminon Uruguain nga Botërori “Katar 2022”

Ka përfunduar përballja mes Kombëtares së Ganës dhe asaj të Uruguait, ku ky i fundit pavarësisht fitores është eliminuar nga…

Uruguai shënon dy gola kundër Ganës – video

Tanimë është zhbllokuar rezultati në përballjen mes Ganës e Uruguait, ku ky i fundit ka arritur të shënojë dy gola…

Përsëritet historia, Gana humb penalltinë kundër Uruguait – video

Në Kampionatin Botëror të vitit 2010, respektivisht në fazën e çerekfinales, Kombëtarja e Ganës e humbi penalltinë në ndeshjen kundër…

Start i fuqishëm i pjesës së dytë nga Koreja e Jugut, shënon dy gola për tre minuta

Start u fuqishëm i pjesës së dytë nga Koreja e Jugut, shënon dy gola për tre minuta Ka nisur fuqishëm…

Gana shkon në pushim me epërsi të dyfishtë ndaj Koresë së Jugut

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes ndërmjet Koresë së Jugut dhe Ganës, e vlefshme për grupin H të Kupës…

Formacionet zyrtare, Korea e Jugut-Gana

Korea e Jugut dhe Gana do të ballafaqohen në rrethin e dytë të ndeshjeve të grupit H. Koreanët kanë një…

Portugalia-Gana/Notat e lojtarëve, Ronaldo lojtari i ndeshjes

Cristiano Ronaldo me bashkëlojtarët e tij te Portugalia e kanë filluar sot Kampionatin Botëror “Katar 2022” me fitoren kundër Ganës.…

Portugalia e nis me fitore Botërorin “Katar 2022”, mposht Ganën

Cristiano Ronaldo me bashkëlojtarët e tij te Portugalia e kanë filluar sot Kampionatin Botëror “Katar 2022” me fitoren kundër Ganës.…

Drama mes Portualisë e Ganës, shënon Bukari – video

Gana ka arritur ta shënojë edhe golin e dytë të ndeshjes kundër Kombëtares së Portugalisë. Gana ka ngushtuar epërsinë e…

Portugalia e pandalshme, shënon edhe dy gola kundër Ganës – video

Nuk kanë të ndalur golat në ndeshjen mes Portugalisë dhe asaj të Ganës, ku portugezët kanë shënuar edhe dy gola…