Gabriel Escobar: Do të ketë sanksione të reja në Ballkanin Perëndimor

Zëvendësndësndihmës Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Gabriel Escobar paralajmëroi se edhe në të ardhmen pritet të ketë…

Escobar takohet me ambasadorin e ri të Kosovës në Washington

Ambasadori i ri i Kosovës në Washington, Ilir Dugolli ka pritur në takim ndihmës sekretarin amerikan të të Shtetit për…

Escobar: Pasoja nëse PD zgjedh dikë “non grata” për të qenë udhëheqësi i saj

Zëvendësndihmëssekretari i Shtetit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Gabriel Escobar, në një intervistë televizive për News 24 deklaroi se…

​Escobar në Tiranë, takon Bashën

Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Gabriel Escobar, ka mbërritur në selinë e PD…

​Escobar sot viziton Tiranën

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor,…

Zbardhet agjenda e Escobar në Shqipëri

Emisari special amerikan Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar nesër do të qëndrojë për vizitë në Shqipëri. Zyrtari amerikan do të takohet…

Escobar: Serbia të zgjidhë dallimet me Kosovën përmes dialogut

Dialogu është mënyra e vetme për të arritur një marrëveshje ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës, tha emisari special amerikan për Ballkanin…

Escobar viziton Tiranën më 9 dhjetor

Zëvendës ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor,…

Escobar: Po punojmë për integrimin e shpejtë të Maqedonisë Veriore

Emisari special amerikan për Ballkanin Gabriel Escobar deklaroi se SHBA  shpreson që Maqedonia Veriore shumë shpejt do të fillojë konferencën…

Escobar: Maqedonia e Veriut e ka vendin në BE

SHBA-ja shpreh mbështetjen e fuqishme për integrimin e  shpejtë evropian të Maqedonisë së Veriut dhe po punon me partnerët evropianë…
error: