Këta janë rivalët e Shqipërisë në Kupën e Botës në futsall

Kombëtarja shqiptare e futsallit është njohur ditën e sotme me kundërshtarët që do të ketë përballë në paraeliminatoret e Kupës…

Portieri i Liqenit, Gashi: Synojmë të thyejmë tabu në arenën ndërkombëtare

Klubi i Futsallit Liqeni ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm duke siguruar pjesëmarrjen në fazën e grupeve të Ligës së…

​Klubi i futsallit Liqeni vazhdon tutje në Ligën e Kampionëve

Me fitoren ndaj kampionit të Gjermanisë Weilimdorf, klubi i futbollit nga Kosova, Liqeni ka siguruar kualifikimin për në fazën tjetër…

​Kombëtarja e futsallit pjesëmarrëse në turneun që do të mbahet në Tajlandë

30 qershor, 2021 – Kombëtarja e Kosovës në Futsall me datën 21 korrik do të udhëtojë për në Tailandë, ku…

​Fc Liqeni mposht Fc Liburnin dhe fiton Kupën e Kosovës në futsall

Ka përfunduar ndeshje ndërmjet Fc Liburnit dhe Fc Liqenit e vlefshme për finalen e Kupës së Kosovës në futsall. Koha…

Futsall/ Kombëtarja e Shqipërisë nuk udhëton drejt Ukrainës, shkak bllokimi i fluturimeve

Kombëtarja shqiptare e Futsallit nuk do ta zhvillojë ndeshjen e eliminatoreve të Europianit 2022 me Ukrainën, e programuar për t’u…

Futsall/ Këtu mund ta ndiqni ndeshjen miqësore Holandë – Kosovë

Pas barazimit pa gola në ndeshjen e parë miqësore të zhvilluar të hënën, Kosova ballafaqohet përsëri sonte me Holandën në…

Rukovci e Ramadani flasin pas finales së turneut “Adem Jashari” në futsall

Klubi i futsallit Prishtina është shpallur fituese e turneut të futsallit “Adem Jashari” i zhvilluar për nder të Epopesë së…

​Futsall, Prishtina eliminohet nga kampioni i evropës, Barcelona

Klubi i futsallit Prishtina i ka dhënë fund aventurës në Ligën e Kampionëve në futsall pasi ka pësuar disfatë me…

Barcelona – Prishtina, ky është rezultati pas pjesës së parë

Ka përfunduar pjesa e parë e ndeshjes së futsallit ndërmjet Barcelonës dhe Prishtinës. Skuadra kosovare është duke pësuar me rezultat…
error: