Rashkaj me mesazh të fortë për futbollistët e Kosovës: Luftoni me zemër

Ish-kapiteni i Kosovës, Anel Rashkaj ka dhënë një mesazh të fortë për futbollistët e kombëtares sonë pak çaste para fillimit…

Futbollistët e Kosovës vizitojnë Klinikën e Pediatrisë në Prishtinë – foto

Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është bërë sot pjesë e fushatës “Bashkohu, Shpëto Jetë”, në kuadër të Muajit të…

Salah ia kalon Ronaldos, këta janë futbollistët më të paguar në botë

Mohamed Salah ka vazhduar zyrtarisht kontratën me gjigantin anglez Liverpool. Lajmi që tifozët e Liverpoolit e kanë dëshiruar prej muajsh…

Zyrtare, futbollistëve në huazim i zgjatet kontrata deri më 31 gusht

30 futbollistë të Serisë A ishin në “ajër” për shkak të zgjatjes në kohë të sezonit futbollistit si rrjedhojë e…

Prishtina huazon 8 futbollistë në Superligë dhe në Ligën e Parë

Mbrëmë zyrtarisht ka përfunduar afati kalimtar i dimrit në futbollin kosovar. Prishtina në këtë afat është përforcuar me sulmuesin nga Skënderbeu…