Brenda 10 ditësh Kosovën do ta vizitojnë dy figurat më të rëndësishme të futbollit dhe basketbollit botëror

Fundi i muajit shtator dhe fillimi i muajit tetor do ta sjellin sportin e Kosovës në vëmendjen e dy figurave…

​Përballje e skuadrave të pjesës fundore të tabelës sot në Superligën e Kosovës

Xhiro e shtatë e Superligës së Kosovën në futboll do të vazhdojë sot edhe me dy ndeshje të tjera. Në…

Lëndohet rëndë futbollisti i Tiranës, Armand Duka jep detajet për gjendjen e tij

Në ndeshjen e kampionatit shqiptarë të futbollit ndërmjet Tiranës dhe Egnatias, futbollisti Klevi Qefalija ka pësuar një lëndim të rëndë…

Vdes derisa luante futboll

Një person derisa kishte qenë duke luajtur futboll në fushë sporti ishte alivanosë dhe rrëzuar në fushë. Viktima me ndihmë…

Morina: Superliga e paparashikueshme, ky është objektivi i Ferizajt

Superliga e Kosovës starton sot edicionin e ri garues 2022/23, ku do të zhvillohen tri ndeshjet e para. Skuadra e…

Jeta e një djaloshi 11 vjeçar është kompletuar, luajti futboll me Messin në plazh – video

Një djalë 11-vjeçar përfundoi duke luajtur futboll me Lionel Messin ndërsa ishte në pushime me familjen e tij. Mackenzie O’Neill,…

Këta janë lojtarët që hoqën dorë nga realiteti për të ndjekur ëndrrat e tyre

Në një epokë ku lojtarët si Kylian Mbappe dhe Erling Haaland janë futur në lojën profesionale si adoleshentë, ata që…

Futbolli drejt ndryshimit, FIFA prezanton teknologjinë e re për offside – foto

Përdorimi dhe zbatimi i ligjit të pozitës jashtë loje, të njohur ndryshe si offside, duket se është bërë më i…

“Ju jeni këtu për të luajtur futboll, jo për ta filmuar atë”, Fernandes u bërtet shokëve të tij te United – video

Bruno Fernandes është filmuar duke u bërtitur shokëve të tij të skuadrës së Manchester United, duke u thënë atyre që…

Mane rikthehet në fshatin e tij në Senegal për të luajtur me shokë në baltë – video

Sadio Mane u rikthye në qytetin e tij të lindjes, Bambali në Senegal, për të marrë pjesë në një ndeshje…