​Kërkohet paraburgim ndaj dy zyrtarëve policorë të dyshuar për keqtrajtim

Prokuroria Themelore në Prishtinë ka paraqitur kërkesë për caktimin e masës së paraburgimit në gjykatën kompetente, ndaj dy zyrtarëve policorë,…

​Sulm seksual në Fushë Kosovë, arrestohet një person

Policia e Kosovës ka arrestuar një person, pasi i njëjti dyshohet se ka sulmuar seksualisht viktimën femër. Në lidhje me…

​Gjendet i vdekur një person në Fushë Kosovë

Është gjetur i shtrirë pa shenja jete një person në një rrugë në Fushë Kosovë. Në raportin e Policisë së…

Libraria Altera tani edhe në Prishtinë

Libraria më e madhe në Kosovë dhe rajon tani me lokacion të ri. Deri në 40% zbritje për të gjithë…

​Kurti për mbylljen e dy depove: Është gjetur vaj pa dokumentacion, nuk e lejojmë zhvatjen

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas mbylljes së dy depove nga aksioni i Inspektoratit të Tregut dhe Policisë…

​Inspektorati i Tregut mbyll dy depo të operatorëve ekonomikë

Dy depo të operatorëve ekonomikë, një në Fushë Kosovë e një në Graçanicë, janë mbyllur sonte nga Drejtoria për Hetimin…

Plagosje në Fushë Kosovë

Një person ka kërkuar trajtim mjekësor në QKUK, pasi që ishte i lënduar në dorë. Nga stafi mjekësor është bërë…

Ngrohu në banesën tënde, shfrytëzo mundësinë për ta blerë në lagjen Eliza

Kompania CIMA Construction ka edhe një ofertë të favorshme për të blerë banesë. Kësaj radhe në lagjen Eliza në Fushë…

Dy femra ngacmohen seksualisht në autobus

Dy viktimat femra kosovare kanë njoftuar se deri sa ishin duke udhëtuar me autobus për në Fushë Kosovë, një mashkull…

Arrestohet pasi sulmoi nënën e saj

Policia e Kosovës ka arrestuar një femër nga Fushë Kosova, pasi dyshohet se e njëjta ka kanosur dhe sulmuar nënën…