Fushë Kosova e lagjja Kalabria pa ujë të pijshëm deri nesër në mëngjes

KRU Prishtina do të ndërpresë furnizimin me ujë të pijshëm nga Impianti i Trajtimit të Ujit në Shkabaj sonte nga…

45 profesionistë shëndetësorë të QKMF Fushë Kosovë mbesin pa punë, rrezikohen shërbimet

45 profesionistëve shëndetësorë të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në Fushë Kosovë nuk u është vazhduar kontrata e punës. Prej…

Komuna e Fushë Kosovës i kthehet sot shërbimeve të rregullta komunale

Nga sot Komuna e Fushë Kosovës do të ofrojë shërbime të rregullta komunale për qytetarët e saj. Kështu ka njoftuar…

​U punësuan me konkurse të rregullta, 53 mësimdhënës në Fushë Kosovë nuk marrin paga

Një numër mësimdhënësish në disa komuna punojnë pa paga. Një situatë e ngjashme është edhe në shkollën “Mihal Gramneo” në…

Abdixhiku: Fushë Kosova me Burim Berishën kryetar është shndërruar në shtëpi të të gjithë qytetarëve

Një ditë para përfundimit të fushatës për raundin e dytë për zgjedhjet lokale në Kosovë, Lidhja Demokratike e Kosovës ka…

26 mijë e 886 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Kosova vazhdon të përballet me numër të lartë të vdekjeve dhe rasteve pozitive me COVID-19. Aktualisht në vend janë 26…

​Arrestohet një person në Fushë Kosovë, detyroi një femër të kryej marrëdhënie seksuale

Është arrestuar një person në Fushë Kosovës me dyshimin se sulmoi dhe detyroi një femër që të kryejë marrëdhënie seksuale.…

​AAK prezanton kandidatin për kryetar të Fushë Kosovës

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka prezantuar kandidatin për kryetar të Fushë Kosovës, Hasan Ismajlin.…

​I mituri rrah nënën dhe motrën e tij 11-vjeçare në Fushë Kosovë

Një i mitur në Fushë Kosovë ka rrahur nënën dhe motrën e tij 11-vjeçare. Policia ka arrestuar të miturin duke…

Shpërthen gypi, fshati Bresje dhe një pjesë e Fushë Kosovës mbesin pa ujë

Fshati Bresje dhe një pjesë e Fushë Kosovës kanë mbetur pa ujë të pijshëm. Kjo përshkak të shpërthimit të një…