Enver Bajçinca dhe ministri Aliu diskutojnë për problemet urbane në Fushë Kosovë

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Enver Bajçinca së bashku me kandidatin për asamble komunale, njëherit edhe koordinator i nënkomitetit për urbanizëm…

​FSK shpërndan maska për qytetarët

Vendimet e reja të Qeverisë së Kosovës për parandalimin e përhapjes së COVID-19 obligojnë edhe bartjen e maskave në ambientet…

​Aksident te QAK-u, dyshohet për të lënduar (Foto + Video)

Një aksident ka ndodhur në fshatin Miradi të Fushë Kosovës, në afërsi të Qendrës së Automjeteve të Kosovës. Aksidenti ka…

Rreth 11 mijë të vaksinuar në Fushë Kosovë, dasmat kontribuuan në shtimin e rasteve

Temperaturat e larta që mbizotëruan në vend nuk i ndalën qytetarët në Fushë Kosovë që të vaksinohen. Kjo komunë llogaritet…

Disa lagje të Fushë Kosovës mbesin pa ujë

Disa lagje të Fushë Kosovës që nga orët e hershme të mëngjesit të së premtes kanë mbetur pa ujë. Kjo…

Pesë raste të reja me COVID, ja në cilat komuna

Gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar pesë rast të reja me COVID-19 nga 358 teste të kryera. Në këtë…

Zjarrfikësit shpëtuan nga vërshimet dy familje në Fushë Kosovë

Për vërshimet e fundit nga reshjet në disa rajone të Kosovës, punë i doli edhe Brigadës të Zjarrfikësve në Prishtinë.…

“Kosmonte Foods” ndihmon 60 familje nevojtare në Fushë Kosovë

Kompania lidere në shitjen dhe distribuimin e produkteve ushqimore në vend dhe rajon “Kosmonte Foods” ndihmoi 60 familje në nevojë…

Një femër sulmoi ish-kolegun, ia mori edhe paratë nga xhepi

Një femër ka sulmuar ish-kolegun e saj, e më pas ia mori edhe paratë nga xhepi. Ajo kishte punuar në…