Fushata zgjedhore për balotazh 5 ditë, këto janë të gjitha aktivitetet

Fushata zgjedhore për subjektet politike dhe kandidatët që do të garojnë në raundin e dytë për zgjedhjet lokale do të…

Dita e fundit e fushatës zgjedhore, këto komuna pritet të shkojnë në balotazh

Fushatës zgjedhore të partive politike për zgjedhjet lokale të 17 tetorit po i vjen fundi. Me aktivitetet e sotme përmbyllet…

​Fillon sot fushata zgjedhore

Sot më 16 shtator në Kosovë fillon zyrtarisht fushata e partive politike për zgjedhjet lokale 2021. Pavarësisht rrethanave të krijuara…

Radoniqi: Fushata zgjedhor fillon me 16 shtator, është çështje ligjore nuk mund të ndryshohet

Kryesuesi i Komisionit Qendror Zgjedhor (KQZ), Kreshnik Radoniqi ka bërë të ditur se fushata zyrtare për zgjedhje lokale do të…

Abdixhiku: Askush s’guxon t’i shtyjë zgjedhjet, askush s’guxon ta prekë demokracinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se askush nuk guxon t’i shtyjë zgjedhjet dhe askush…

​Abdixhiku kërkon që të shkurtohet fushata zgjedhore

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abadixhiku po kërkon që të shkurtohet fushata zgjedhore prej 30 ditë në…

Reshitaj: T’iu kërkojmë falje qytetarëve për verbësinë dhe egoizmin që treguam gjatë fushatës

Deputetja e AAK-së, Albena Reshitaj, në emër të të gjithë deputetëve e politikanëve që kanë qenë pjesë e fushatës zgjedhore…

Sot dita e fundit e fushatës zgjedhore

Në mesnatë mbyllet fushata për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 14 shkurtit. Partitë politike deri në mesnatë duhet të përmbyllin…

DnV: Partitë po e shkelin Ligjin për Covid-19 dhe për zgjedhjet e përgjithshme

Koalicioni i organizatave për vëzhgimin e zgjedhjeve, Demokracia në Veprim ka publikuar gjetjet nga monitorimi i fushatës zgjedhore ku sipas…

KMDLNj alarmon: Fushata zgjedhore, Wuhani i Kosovës

Fushata zgjedhore e partive politike për zgjedhjet e 14 shkurtit 2021 në Kosovë ka eskaluar dhe po paraqet rrezik serioz…
error: