Zyrtare, Fury do të ballafaqohet me Chisuran më 3 dhjetor

Tyson Fury do të ndeshet me Derek Chisora-n në ndeshjen e tyre të tretë në stadiumin “Tottenham Hotspur” më 3…

Ruiz i shpallë luftë Furyt

Andy Ruiz Jr është shprehur i gatshëm për t’u përballur me Tyson Furyn për titullin botëror në peshat e rënda…

Pas Furyt, Joshua sfidohet nga një tjetër boksier: Për mua do të ishte luftë e lehtë

Joe Joyce thotë se do të ishte i lumtur të ndeshej me Anthony Joshua-n në dhjetor nëse përballja e këtij…

Lufta mes Joshuas dhe Furyt mund të dështojë

Kampioni i peshave të rënda në WBC, Tyson Fury po humbet durimin me Anthony Joshuan ndërsa bisedimet për luftën e…

Joshua i thotë “PO” luftës me Furyn, ja kur pritet të ndodhë ballafaqimi

Anthony Joshua ka pranuar të gjitha kushtet që i janë ofruar nga skuadra e Tyson Fury-t, duke e bërë që…

Joshua pranon ballafaqimin me Furyn

Një tjetër luftë e madhe mund të zhvillohet brenda këtij viti në kuadër të peshave të rënda në boks. Anthony…

​Fury paralajmëron rikthimin dhe ballafaqimin me Usyk

Tyson Fury ka konfirmuar se është i gatshëm të kthehet nga pensioni për t’u përballur me Oleksandr Usyk pasi ukrainasi…

Feston sot ditëlindjen e 34, Fury e konfirmon tërheqjen nga boksi

Në ditëlindjen e tij të 34-të, dy herë kampioni i botës në peshat e rënda, Tyson Fury, ka vendosur që…

Fury e zbulon se do të kandidojë për kryeministër të Britanisë së Madhe

Kampioni i peshave të rënda në boks, Tyson Fury, ka lënë të kuptohet se do të kandidojë për kryeministër në…

Fury rikthehet nga pensionimi për tu ndeshur me ish-njeriun më të fortë në planet

Tyson Fury e ka konfirmuar se është në bisedime për të bërë rikthimin e tij në ring, në një përballje…