Furnizimi me ushqime polake është i sigurt pavarësisht luftës në Ukrainë, siguron ministri

Furnizimi me ushqime i Polonisë është i sigurt pavarësisht luftës Rusi-Ukrainë, sepse Polonia, si pjesë e Evropës, prodhon më shumë…

Hajdari nuk tregon nëse do të largohet akciza për derivatet: S’kemi bllokadë sa i përket furnizimit me naftë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës,  Donika Gërvalla, ka paralajmëruar rifreskimin e sanksioneve ndaj Federatës së Rusisë, pas agresionit…

​ShBA-të po shohin mundësitë për ta furnizuar Ukrainën me avionë luftarakë

SHBA-ja po punon me Poloninë për të furnizuar Ukrainën me avionë luftarakë për të frenuar përparimin rus dhe zemërimin e…

KEDS njofton për furnizim me energji elektrike për festat e fundvitit

KEDS dhe KESCO kanë njoftuar që është siguruar import i nevojshëm për festën e Vitit të Ri e që sot…

Rikthehet furnizimi i rregullt me ngrohje nga “Termokos”

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm është rikthyer furnizimi i rregullt me ngrohje. Kështu ka njoftuar ndërmarrja “Termokos”.…

KEK-u tregon se kur do të krijohen kushtet për furnizimin e “Termokos”-it

“Termokos” ka ndërpre furnizimin me ngrohje për konsumatorët e saj. Kjo ndërmarrje ka njoftuar se ndërprerja me ngrohje është bërë…

​Kurti: Strategjia e energjisë do të siguroj furnizim të rregullt të energjisë për amvisëri dhe biznese

Qeveria e Kosovës ka prezantuar grupin punues për Strategji të Energjisë 2022-2031, me ç’rast kryeministri Albin Kurti ka thënë se…

KEDS ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme për furnizim stabil me energji gjatë dimrit

Kompania Kosovare për Distribuim të Energjisë Elektrike-KEDS, ka ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme që konsumatorëve t’u ofrohet furnizim më…

Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe urbanizimin e Malishevës

Kandidati i Nismës Socialdemokrate për kryetar të Malishevës, Ekrem Kastrati premton furnizim me ujë të pijshëm dhe transformimin e komunës…

Në Prishtinë sot fillon furnizimi me insulinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga sot qytetarët e Prishtinës mund të furnizohen me insulinë. Furnizimi do të bëhet…