​MCC: Investimet në energji të ripërtëritshme ndihmojnë bizneset të kenë furnizim të qëndrueshëm

Në Kosovë, një nga pengesat kryesore të zhvillimit të bizneseve, është furnizimi jo i qëndrueshëm me energji elektrike, por Dritarja…

Dëshmitari Ibishi: BIA kishte detyrë furnizimin e UÇK-së me aspekte shëndetësore e logjistike

Nuredin Ibishi është dëshmitari i nëntë i mbrojtjes së Salih Mustafës i cili sot para trupit gjykues në Hagë ka…

Kuvendi pro zgjatjes së afatit të masave emergjente në furnizim e energjisë

Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot vendimin e qeverisë për vazhdimin e masave emergjente në furnizim me energji elektrike. Ministrja…

Tri komuna mbesin pa ujë të pijshëm

Gjakova, Rahoveci dhe Prizreni kanë mbetur pa ujë për shkak të një defekti në gypin kryesor të furnizimit. Kompania rajonale…

Rizvanolli: Vendimi nuk nënkupton që masat kufizuese për energji do të merren menjëherë

Në seancën e jashtëzakonshme ku po shqyrtohet vendimi të Qeverisë së Kosovës për masat e emergjencës në furnizimin e energjisë,…

​Kastrati: Nuk do të ndalemi derisa furnizimi me ujë të mos jetë më problem për qytetarët tanë

Kryetari i Komunës së Malishevës, Ekrem Kastrati ka takuar kryeshefin ekzekutiv të KRU “Hidroregjionit Jugor”, Zenel Zenelaj. Në këtë takim,…

Në Onkologji mungojnë citostatikët, besohet që këtë javë do ndodh furnizimi

Në Klinikën e Onkologjisë pranë Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) në të cilën brenda këtyre 9 muajve të vitit…

Termokos vazhdon furnizimin me ngrohje

Ngrohtorja Termokos do të vazhdoj furnizimin me ngrohje. “Duke iu referuar lëvizjes së temperaturave të ditëve të fundit dhe parashikimeve…

Rama: Pfizer do të nisë nga furnizimi të hënën, Shqipërisë nuk do t’i mungojë asnjë dozë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një bashkëbisedim me qytetarët në Korçë. Rama vlerësoi…