​Osmani: Gratë në Kosovë vazhdojnë të përballen me sfida

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka thënë se gratë në Kosovë vazhdojnë të përballen me sfida e diskriminim sa i…

​Kurti dhe Plenkoviq zotohen për fuqizim të marrëdhënieve mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti me ceremoni të lartë shtetërore sot ka pritur homologun e tij kroat, Andrej Plenkoviq. Pas…

​Kurti e Haskuka takojnë zejtarët, premtojnë se do ta fuqizojnë qendrën historike

Kryetari aktual i Prizrenit dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Mytaher Haskuka i shoqëruar nga kryeministri, Albin Kuri kanë vizituar shoqatën…

Apostolova: Në Kosova ka përpjekjeje për fuqizimin grave

Shefja e Zyrës së BE-së në Kosovë, Nataliya Apostolova ka lansuar publikimin “Gratë duke folur: Një vit i përkrahjes së…
error: