​Parashikimi i motit

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës paralajmëron se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do…

Moti për sot, temperaturat minimale deri -13 gradë Celsius

Moti i ftohtë do të vazhdojë të mbajë edhe gjatë ditës së sotme. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar…

​Moti për sot

Mot i ftohtë do të vazhdojë të mbizotërojë në Kosovë. Temperaturat do të jenë në minus, ndërkohë që parashihet të…

Molliqaj ftohet nga policia për pretendimet e rënies së Bllokut A3 dhe A5

Kryetari i Parisë Socialdemokrate (PSD), Dradan Molliqaj thotë të jetë ftuar nga Policia e Kosovës, gjegjësisht Departamenti për Krime dhe…

​Moti për sot

Edhe mëngjesi i sotëm ka zbardhur me reshje të borës të cilat parashihet të vazhdojnë edhe gjatë ditës. Moti do…

​Moti për sot

Edhe sot parashihet që në Kosovë të mbajë mot i vranët e në vise malore vende-vende do të ketë edhe…

Parashikimi i motit

Sot parashikohet të mbajë mot kryesisht i vranët dhe kohë pas kohe me reshje shiu. Të shtunën mot i vranët…