FSSHK kërkon në kuadër të rishikimit të buxhetit të aprovohet edhe shtesa për paga

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës ka kërkuar nga krerët e  institucioneve të Kosovës që në kuadër të rishikimit…

Sindikalistët i kërkojnë Zemajt pagesën shtesë për punëtorët shëndetësorë

Drejtues të Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Kosovës janë takuar me ministrin e Shëndetësisë, Armend Zemaj, të cilit ia prezantuar…

FSShK-ja i reagon Fitim Havollit: Dështuat në LDK, tani mos manipuloni me infermierë

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, i ka reaguar kryetarit të Odës së Infermierëve, Fitim Havollit, pasi që ky i…

Syla: Nëse nuk rriten pagat do të ndërmarrim veprime radikale të papara

Federata Sindikale e Shëndetësisë së Kosovës, menjëherë pas shfuqizimit të Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese, ka mbajtur…

Anulimi i Ligjit për Paga, sindikatat konferencë urgjente për media

Anulimi i Ligjit për Paga nga ana e Gjykatës Kushtetuese, ka ngjallur reagime të sindikalistëve. Sindikatat që përfaqësojnë rreth 60…

FSSHK akuzon Hotin për përfaqësim partiak në Komisionin për reagim ndaj COVID-19

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, ka shprehur indinjatën e saj në lidhje me përfaqësimin e punëtorëve shëndetësorë në…

Zemaj takohet me krerët e FSSHK-së, diskutohet për përmirësimin e statusit të punonjësve shëndetësorë

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj priti sot krerët e Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK), me të cilët…

FSSHK kërkon nga Qeveria e Kosovës t’i lejohet monitorimi i COVID-19 në Luginën e Preshevës

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës, pas lejimit të ardhjes së punëtorëve shëndetësorë nga Serbia për të monitoruar situatën…

FSShK i shkruan prapë Kurtit: Të gjithë punonjësit shëndetësorë të përfshihen në Pakon Emergjente

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës kërkon nga Ministria e Financave dhe Transfereve që të përfshijë në lista të…
error: