FSK gjen një trup të pajetë në Deiq të Klinës

Gjatë ditës së sotme ekipet e  Kërkim-Shpëtimit të Zhytjes të Gardës Kombëtare të FSK-së, pas marrjes së informacioneve për një person të rënë…

Kreu i FSK-së përcolli nga afër stërvitjet e këmbësorisë në Ajova

Në përmbyllje të vizitës në SHBA, komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Bashkim Jashari, vizitoi stërvitjet e Batalionit 133 të Këmbësorisë të…

Jashari viziton ushtrimin e përbashkët të pjesëtarëve të FSK-së me trupat amerikane

Në kudër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari vizitoi nga afër trupat…

FSK në stërvitjen ndërkombëtare me NATO-n

Një kontingjent i FSK-së është nisur drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në stërvitjen ndërkombëtare “Combined Resolve 22” në bazën…

Rekrutët e rinj krenarë që do t’i shërbejnë atdheut

Në Kazermën e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj sot nuk ishte një ditë e zakonshme, pasi sot përmes ceremonisë së…

Betohen edhe 257 ushtarë të rinj, Osmani: Anëtarësimi në NATO i domosdoshëm

Nga sot Forcës së Sigurisë së Kosovës nga sot i janë bashkuar edhe 257 ushtarë të rinj. Në ceremoninë e…

LVV e PDK përplasen për Fondin e Sigurisë për FSK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe Partisë Demokratike të Kosovës janë përplasur sot në Kuvendin e Kosovës për Fondin e Sigurisë…

​Deputeti i AAK-së: Policia e Kosovës po politizohet

Deputeti i AAK-së, Bekë Berisha, ka kërkuar sjelljen në Kuvend të strategjisë së sigurisë kombëtare të Kosovës. Në debatin parlamentar…

​Kurti vizitoi kontingjentin e ushtarëve të FSK-së që po zhvillojnë trajnime në Iowa

Gjatë qëndrimit të tij në shtetin e Iowa-s të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, kryeministri Albin Kurti, i shoqëruar edhe…