Qindra ushtarë po realizojnë mësimet teorike e praktike (Foto)

Me qindra nënoficerë e oficerë të FSK-së të rangjeve, niveleve e fushave ushtarake po realizojnë mësimet teorike e praktike në…

Përfaqësuesit e bizneseve të gatshëm për të kontribuar për ushtrinë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shkruar se në kuadër të bashkëpunimit me bizneset dhe institucionet private, Oda Ekonomike e…

Kurti takon komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, bisedojnë për sigurimin e pajisjeve të reja për FSK-në

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, priti në takim komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, gjeneralmajorin Benjamin J. Corell. …

Digjet një objekt në kazermën e FSK-së në Istog, Policia jep detaje

Një objekt ndihmës në kazermën e FSK-së në Dubravë të Istogut është përfshirë nga zjarri, por përveç dëmeve materiale, nuk…

Mehaj: 2023, vit i fuqizimit të ushtrisë

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se viti 2023, do të jetë vit i fuqizimit të ushtrisë, investimit jo…

​FSK në mbështetje të qytetarëve në zonat e përmbytura

Forca e Sigurisë së Kosovës (FSK) edhe sot është në zonat ku ndodhën përmbytjet, për t’u dal në ndihmë qytetarëve…

Ushtarët e Kosovës trajnohen në Shqipëri (Foto)

Komandot e rinj të FSK-së trajnohen me vëllezërit e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë për njësitë elitë të…

​14 vjet nga shpërbërja e TMK-së në FSK

Ishte viti 1999 ku nisi çarmatimi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, për t’u shndërruar më vonë në Trupat Mbrojtëse të…

FSK evakuon banorët e fshatit Drejë të Istogut

Rreth 30 persona janë në pritje për evakuim në fshatin Drejë të Istogut derisa 30 të tjerë tashmë janë evakuar…

Vërshimet nga shiu, pjesëtarët e FSK-së dalin në terren në Istog, Mitrovicë dhe Skenderaj

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se pjesëtarë të Forcës së Sigurisë së Kosovës kanë dalur në…