Thaçi: Ushtria e Kosovës synon objektiva të reja

Presidenti Hashim Thaçi, për nder të 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, u është drejtuar ushtarëve të FSK-së. Nga kazerma e…

Osmani: Anëtarësimi në NATO dhe BE mbetet objektiv kryesor strategjik

Me rastin e 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Vjosa Osmani kryeparlamentare dhe Albin Kurti, kryeministër, vizituan sot Forcën e Sigurisë…

Kurti: Shërbimin ushtarak s’po e bëjmë për të sunduar, por për të mbrojtur vendin

Me rastin e 12-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, Vjosa Osmani kryeparlamentare dhe Albin Kurti, kryeministër, vizituan sot Forcën e Sigurisë…

Kroacia premton vazhdimin e përkrahjes për FSK në të gjitha fushat

Ambasadorja e Kroacisë në Kosovë,  Daniela Barishiq, gjatë një takimi sot me ministrin e Mbrojtjes Anton Quni, ka konfirmuar vazhdimin…

Turqia do të vazhdojë ta ndihmojë FSK-në

Ministri i Mbrojtjes i Kosovës, Anton Quni, priti sot në takim ambasadorin e Turqisë në Kosovë, Cagri Sakar.   Me këtë…

Brenda akademisë mbretërore ushtarake, ky është instruktori i FSK-së që trajnon oficerët nga vende të ndryshme të botës

“Shumë njerëz janë të interesuar të dinë për vendin tënd. Kjo është jashtëzakonisht e mirë sepse ka njerëz që fare…

Nis aksioni për dhurimin vullnetar të gjakut

Në ambientet e Ministrisë së Mbrojtjes sot filloi aksioni tradicional për dhurimin vullnetar të gjakut. Aksioni realizohet sipas planit vjetor të…