Thaçi lajmërohet nga Jezerci, takim me ushtarë të FSK-së

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi sot është takuar në Jezerc me dy ushtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Yll…

Mjetet ushtarake të blera nga FSK, demantohen informatat e Serbisë dhe Rusisë

Ushtrisë së Kosovës i është shtuar një kontingjent prej 42 automjetesh ushtarake “Humvee”. Të gjitha këto pajisje janë mbi bazën…

Hoti në Spitalin e FSK-së: Bashkë do të përballojmë situatën që po kalojmë

Kryeministri i vendit, Avdullah Hoti, ka parë sot nga afër kapacitetet e spitalit ushtarak të Forcës së Sigurisë së Kosovës…

Arrijnë në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në

Kanë arritur në Kosovë automjetet ushtarake për FSK-në. Nëpër media po qarkullojnë disa fotografi ku shihen këto automjete të cilat…

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm mbetet si ide, duhen vite për t’u realizuar

Shërbimi ushtarak i detyrueshëm, premtim ky edhe i qeverisë Kurti dhe asaj aktuale, po mbetet vetëm si ide. Ani pse…

FSK e gatshme të ndihmojë në luftën ndaj Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, është takuar me me gjeneralin Rrahman Rama ku është biseduar rreth gatishmërisë së FSK-së për…

Diplomojnë 15 kadetë të FSK-së, u kërkohet punë, disiplinë dhe shpirt luftarak

Dije, disiplinë, punë dhe shërbim ndaj vendit u kërkua nga 15 kadetët të FSK-së, të cilët u diplomuan sot në…

Diplomojnë 15 kadetë të FSK-së

Në kazermën “Adem Jashari”, në Prishtinë, është mbajtur ceremonia e diplomimit të 15 kadetëve të FSK-së, gjenerata 2020. Nga 1000…

FSK nuk pranoi pagesë shtesë nga qeveria, e gatshme të shërbejë gjatë pandemisë

Menjëherë pas identifikimit të rasteve të para me Covid-19 në Kosovë, Forca e Sigurisë së Kosovës ngriti gjendjen e gatishmërisë…