Presidentja Osmani e gradon Irfete Spahiun inspektore gjenerale në FSK

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka graduar me titullin inspektore gjenerale në Forcën e Sigurisë së Kosovës (FSK), Irfete Spahiun.…

Ushtria e Kosovës dhe Shqipërisë në stërvitjen e përbashkët

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se po vazhdojnë me ngritjen e aftësive dhe kapaciteteve për operacione luftarake. “Përgëzime…

Ministria e Mbrojtjes hap konkurs për rekrutimin e kadetëve të rinj

Ministria e Mbrojtjes ka njoftuar se ka shpall konkurs për rekrutimin e kadetëve për vitin akademik 2022/2023. Ministria e Mbrojtjes…

FSK gjen një trup të pajetë në Deiq të Klinës

Gjatë ditës së sotme ekipet e  Kërkim-Shpëtimit të Zhytjes të Gardës Kombëtare të FSK-së, pas marrjes së informacioneve për një person të rënë…

Kreu i FSK-së përcolli nga afër stërvitjet e këmbësorisë në Ajova

Në përmbyllje të vizitës në SHBA, komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Bashkim Jashari, vizitoi stërvitjet e Batalionit 133 të Këmbësorisë të…

Jashari viziton ushtrimin e përbashkët të pjesëtarëve të FSK-së me trupat amerikane

Në kudër të vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari vizitoi nga afër trupat…

FSK në stërvitjen ndërkombëtare me NATO-n

Një kontingjent i FSK-së është nisur drejt Gjermanisë për të marrë pjesë në stërvitjen ndërkombëtare “Combined Resolve 22” në bazën…

Rekrutët e rinj krenarë që do t’i shërbejnë atdheut

Në Kazermën e Komandës dhe Doktrinës në Ferizaj sot nuk ishte një ditë e zakonshme, pasi sot përmes ceremonisë së…

Betohen edhe 257 ushtarë të rinj, Osmani: Anëtarësimi në NATO i domosdoshëm

Nga sot Forcës së Sigurisë së Kosovës nga sot i janë bashkuar edhe 257 ushtarë të rinj. Në ceremoninë e…