Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Kosnett: FSK po kontribuon në sigurinë rajonale dhe globale

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett ka thënë se vendosja e përbashkët e FSK me ushtrinë amerikane…

Mehaj: Kosova po kontribuon për Paqen dhe Sigurinë ndërkombëtare

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se bashkë-zbarkimi i parë ndërkombëtar i Forcës së Sigurisë së Kosovës me U.S.…

Osmani: Ushtarët tanë po e lartësojnë flamurin e Kosovës në Kuvajt

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka thënë se është jashtëzakonisht krenare me ushtarët tanë, të cilët po e lartësojnë flamurin…

Hoti: Jam krenar me misionin e parë ndërkombëtar i FSK-së në Kuvajt

Ish kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë se misioni i parë ndërkombëtar i FSK-së në Kuvajt, në krah të…

FSK me 330 ushtarë pjesë e stërvitjes më të madhe vjetore të ushtrisë amerikane

Forca e sigurisë së Kosovës me 330 ushtarë, do të jetë pjesë e stërvitjes “Defender-Europe 21”, ushtrimet e së cilës…

Nënshkruhet kontrata në mes komunës së Mitrovicës dhe FSK-së për shfrytëzimin e pronës së Cërnushës

Pas miratimit të propozim-vendimit nga Kuvendi i Komunës së Mitrovicës Jugore, sot në ambientet e kuvendit komunal, ministri i Mbrojtjes,…

​Shërbimi ushtarak i detyrueshëm nuk është në plan për dy vitet e para të Qeverisë Kurti

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka thënë se kanë nevojë për mbështetje sa i përket rritjes së buxhetit për FSK-në…

Mehaj thotë se duhet të rritet buxheti për forcimin e FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka raportuar në Komisionin për Çështje të Sigurisë së Mbrojtjes ku ka thënë se nevojitet…

Edhe FSK pjesë e ushtrimit “Defender Europe 21”

Kosova për herë të parë do të jetë pjesëmarrëse në stërvitjen ushtarake më të madhe në rajon “Defender-Europe 21”. “DEFENDER-Europe…

Edon Brahimi fiton garën “Ushtari më i mirë”

Në ambientet e  kazermës “Adem Jashari” të Forcës së Sigurisë së Kosovës,  është  mbajtur sot  ceremonia e përmbylljes solemne të…
error: