FSHF dhe presidentët e klubeve vendosin datën e rifillimit të Superiores

Federata Shqiptare e Futbollit ka vendosur që kampionati në Shqipëri të rinisë me 3 qershor. FSHF ditën e sotme pati…

Mbledhja mes përfaqësuesve të FSHF dhe Komitetit Teknik, dalin detajet

​Komiteti Teknik i Ekspertëve dhe Ministria e Shëndetësisë në mbledhjen e zhvilluar me përfaqësuesit e FSHF e ka pasur në…

Duka takohet me Metën, i kërkon rifillimin e kampionatit futbollistik

Presidenti Ilir Meta priti sot në takim Presidentin e Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i cili e njohu me…

FSHF i rekomandon futbollistëve këta dokumentarë të futbollit

Federata e Futbollit të Shqipërisë krahas ushtrimeve dhe udhëzimeve se si të stërviteni në kushte shtëpie, ka menduar t’ju vijë…

Presidenti i FSHF-së humb njeriun më të shtrenjtë

Presidenti i FSHF-së Armand Duka humbi sot nënën e tij, Vajdien, e cila u nda jeta në moshën 81-vjeçare. Lajmin…

FSHF mbështet futbollistët, trajnerët, arbitrat dhe këdo që është i punësuar në futboll

Federata e Futbollit do të mbështesë financiarisht punëtorët e futbollit: futbollistët, trajnerët, arbitrat dhe gjithkënd që është i punësuar në…

FSHF nderon mjekët: Janë Kombëtarja që po përballet me “ndeshjen” e vështirë

Federata Shqiptare e Futbollit vlerëson maksimalisht punën, mundin dhe sakrificën e mjekëve, infermierëve, sanitarëve, shoferëve të ambulancave dhe të gjithë…

Zyrtari rezulton pozitiv me Covid-19, izolohet FSHF-ja

As qeveria e futbollit shqiptar nuk i shpëton dot koronavirusit. Një nga zyrtarët e FSHF-së, F.R., rezulton të jetë nga…

Koronavirusi në Shqipëri, FSHF del me njoftim për ndeshjet e ardhshme

Koronavirusi ka kapluar Evropën, madje tashme ka arritur edhe në Shqipëri. Në Shqipëri deri tani janë prekur gjashtë persona, padyshim…

FSHF merr vendim: Ndeshjet pa tifozë

Aktiviteti i futbollit në Shqipëri do të vijojë sipas kalendarit zyrtar të parashikuar nga Sektori Garave, por ndeshjet do të…