FSHF: Mbështetja e tifozëve tanë, objekt krenarie për ne

Ndeshja e fundit e muajit tetor për Kombëtaren e Shqipërisë ishte ajo kundër Polonisë, në të cilën “Kuq e Zinjtë”…

FSHF merr vendim për ndërtimin e 100 fushave sportive në të gjithë Shqipërinë

U zhvillua ditën e sotme mbledhja e Komitetit Ekzekutiv të Federatës Shqiptare të Futbollit, nën drejtimin e Presidentit Armand Duka.…

De Biasi shkruan në gjuhën shqipe për vdekjen e Ylli Mihalit: Jam i trishtuar

Të hënën ka ndërruar jetë fizioterapeuti i Kombëtares së Shqipërisë Ylli Mihali i cili ishte i infektuar me virusin Covid-19.…

Covid-19 i merr jetën fizioterapistit të Kombëtares së Shqipërisë

Futbolli shqiptar ka marr një lajm të hidhur në mëngjesin e së hënës. Fizioterapisti i Kombëtares së Shqipërisë Ylli Mihali…

UEFA ia beson Shqipërisë organizimin e këtyre ndeshjeve të Ligës së Kampionëve

UEFA i ka besuar Federatës Shqiptare të Futbollit organizimin e tre ndeshjeve të turit paraeliminator të kompeticionit UEFA Champions League.…

FSHF reagon për rastin e Eriksen

Spekulohet tani që ylli danez është në gjendje më të mirë, me funksione vitale. Pas ndërprerjes së ndeshjes së Euro…

FSHF hap zyrën e saj në Preshevë për zbulimin e talenteve shqiptare

Një delegacion i Federatës Shqiptare të Futbollit ka zhvilluar një vizitë në Preshëvë, ku janë takuar me drejtuesit e klubit…

Shqipëri – Angli në rrezik, FSHF kërkon nga autoritetet të garantojnë sigurinë e ndeshjes

Federata Shqiptare e Futbollit ka lëshuar sot një njoftim ku ka bërë të ditur se sot ka pranuar një shkresë…

Shtyhen aktivitetet sportive në Shqipëri për shkak të kushteve të vështira atmosferike

Komiteti Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme shtyrjen e rifillimit të aktivitetit për Kategorinë e…

Diskutohet aplikimi i VAR-it në mbledhjen mes Dukës dhe krerëve të FFK-së

Presidenti i FFK-së Agim Ademi dhe sekretari i përgjithshëm Eroll Salihu kanë mbajtur një mbledhje me kreun e FSHF-së dhe…