Duka uron Ademin me rastin e 14 vjetorit të pavarësisë së Kosovës

President i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i ka dërguar ditën e sotme një letër urimi Presidentit të Federatës…

Liga e Konferencës/Pas incidenteve në FSHF, UEFA tregon se a do të zhvillohet finalja në Shqipëri

Kreu i UEFA-s Alexandre Ceferin ka zhvilluar sot dy takime në Tiranë, ku fillimisht u takua me kryeministrin e Shqipërisë…

Zhvillimet e fundit në futbollin shqiptar, Alexander Çeferin zbarkon nesër në Tiranë

Presidenti i UEFA-së, Alexander Ceferin do të mbërrijë ditën e enjte për një vizitë zyrtare në Tiranë ka bërë të…

FFK dhe presidenti Ademi në përkrahje të presidentit të FSHF-së Armando Duka

Sot në Tiranë është duke qëndruar delegacioni i Federatës së Futbollit të Kosovës në krye me presidentin Agim Ademi. Qëllimi…

FIFA reagon për situatën momentale të krijuar në FSHF: Jemi në dispozicionin tuaj të plotë

Pas reagimit të presidentit të FIFA-s Gianni Infantino në lidhje me rastin e sulmit të shtëpisë së presidentit të Federatës…

Vuri tritol në derën e banesës së Armand Dukës, arrestohet i dyshuari

Është arrestuar autori i dyshuar i vendosjes se lëndës plasëse në derën e shtëpisë së kreut të FSHF-sw Armand Duka.…

Zhvillimet në futbollin shqiptar, UEFA do ta dërgojë një delegacion special në Shqipëri

Futbolli shqiptar është duke kaluar nëpër një periudhë të errët në ditët e fundit dhe kjo si pasojë e përpalsjes…

Presidenti Ademi reagon pas sulmit ndaj presidentit të FSHF-së Armand Duka

Pas sulmit me mjet eksploziv, respektivisht me tritol drejt shtëpisë së presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF) Armand Duka,…

FSHF zbulon agjendën e ndeshjeve për vitin 2022

Futbolli shqiptar do të ofrojë këtë vit një kalendar plot me evente dhe ndeshje të rëndësishme, të gjitha për t’u…

​Shqipëria do të luajë miqësore me Spanjën më 26 mars

Kombëtarja shqiptare do të luajë një ndeshje miqësore me Spanjën më 26 mars të vitit 2022. Departamenti i komunikimit në…