Asambleja e kontestuar e FSHF-së, Gjykata e Tiranës bllokon vendimet e marra

Pas afro tre muajve e gjysmë nga Asambleja Zgjedhore e Federatës Shqiptare të Futbollit (FSHF), në të cilën u zgjodhën…

Ja kur fillon kampionati shqiptar i futbollit

Komiteti i Ekzekutiv i Federatës Shqiptare të Futbollit zhvilloi mbledhjen e radhës në ambientet e Shtëpisë së Futbollit ku u…

Duka: Shqipëria dha provimin në sytë e Evropës, synojmë organizime të tjera të këtij niveli

Presidenti i Federatës së Futbollit në Shqipëri Armand Duka ka folur në një konferencë për media rreth finales së finales…

FSHF përjashton nga garat për pesë sezone tri skuadra të futbollit, kjo është arsyeja

Komisioni i Disiplinës dhe Etikës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka vendosur ditën e sotme përjashtimin për pesë sezone të…

​Përvjetori i anëtarësimit të Kosovës në UEFA, Duka uron komunitetin e futbollit

Kosova feston sot një përvjetor të rëndësishëm dhe një arritje ndërkombëtare në sport. 6 vite më parë, më 3 maj…

Armando Dukës i hiqet masa e pezullimit, i kthehet detyrës së të parit të FSHF-së

Armando Duka, mund të rikthehet të ushtrojë detyrën e tij si president i FSHF-së pasi Gjykata e Tiranës ka hequr…

Zgjidhet kreu i FSHF-së, Duka fiton mandatin e gjashtë si president

Sot në Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore të vitit 2022, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka bërë zgjedhjen e presidentit, ku…

Asambleja zgjedhore e FSHF-së, UEFA dhe FIFA caktojnë delegacionet për monitorimin e procesit

Asambleja Zgjedhore e 15 marsit, Zv. Presidenti Zibi Boniek i dërguar i UEFA-s për monitorimin e procesit Janë konfirmuar emrat…

FSHF del me rezolutë kundër dhunës dhe pushtimit ushtarak rus në Ukrainë

Këtë të mërkurë nisën punimet për Asamblenë e Përgjithshme Zgjedhore të Zakonshme të FSHF-së, që do të mbyllen më 15…

Duka uron Ademin me rastin e 14 vjetorit të pavarësisë së Kosovës

President i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka i ka dërguar ditën e sotme një letër urimi Presidentit të Federatës…