​Duka rrit apetitet: Duam t’i kalojmë grupet e Euro 2024

Kualifikimi i Shqipërisë në finalet e Evropianit “Gjermani 2024” dhe vendi i parë në Grupin E ka bërë jehonë kudo…

Edhe një tjetër kompeticion i UEFA-s i besohet FSHF-s

UEFA, qeveria evropiane e futbollit i beson organizmin e një tjetër turneu të rëndësishëm Federatës Shqiptare të Futbollit! Në muajin…

​Duka tregon nëse po e synon postin e presidentit të UEFA-s

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, më 26 shtator u zgjodh Zëvendëspresident i UEFA-s në mbledhjen e Komitetit…

FSHF fiton organizimin e Evropianit 2025

Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) ka njoftuar se ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë…

Armand Duka zgjidhet zëvendës-president i UEFA-s

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka nga sot do të jetë edhe në postin e Zv.Presidentit të UEFA-s, duke u bërë…

FSHF në garë për të sjellë në Shqipëri finalet e një Kampionati Evropian

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s do të shqyrtojë në mbledhjen e radhës së 26 shtatorit kandidaturat për organizimin e Kampionatit Evropian…

FSHF del me njoftim për shitjen rekorde të biletave për sfidën me Çekinë

Vetëm brenda tri orësh janë shitur të gjitha biletat për ndeshjen e radhës së Shqipërisë në kuadër të kualifikimeve për…

FSHF: S’ia ndalim askujt ëndrrën ta përfaqësojë kombin shqiptar

Ikja e lojtarëve nga Kosova për të luajtur për Kombëtaren e Shqipërisë duket se ka prekur edhe marrdhëniet ndërmjet federatave…

Shqipëria U21 fiton me përmbysje spektakolare ndaj Rumanisë, merr kreun e grupit

Shqipëria ka regjistruar fitoren e dytë në po aq ndeshje në kualifikimet për në Kampionatin Evropian 2025 për grupmoshat U21.…

FSHF e konfirmon miqësoren e radhës së Shqipërisë

Përmes një komunikate zyrtare, Federata Shqiptare e Futbollit (FSHF) e ka konfirmuar miqësoren e radhës së Kombëtares së Shqipërisë. Më…