​Lirohen aktivistët e PSD-së, Krasniqi: Na arrestuan brutalisht e na liruan dy orë me pas

Anëtarët e Partisë Socialdemokrate janë liruar rreth dy orë pas arrestimit që iu bë nga Policia e Kosovës, ditën e…

PSD quan “zhvatës” qeverinë Kurti, arrestohet Dardan Molliqaj dhe aktivistë të tjerë

Në makinat zyrtare të Ministrisë së Drejtësisë, zyrtarë të PSD-së kanë ngjitur tiketa me mbishkrimin “zhvatës”. Këta të fundit e…

PSD vë mbishkrimin “Zhvatësi” në veturat zyrtare, arrestohet Molliqaj, Krasniqi e Nushi

Partia Socialdemokrate (PSD) ndërmori një aksion mesditën e sotme në hapësirat pranë ndërtesës së qeverisë, saktësisht te ish-objekti i “Rilindjes”…

​Tre aktivistë të PSD-së ftohen për intervistim nga Policia e Kosovës

Tre aktivistë të Partisë Socialdemokrate, Zgjim Hyseni, Frashër Krasniqi dhe Gëzon Kastrati janë ftuar për intervistim në Njësinë e Hetimeve…

PSD aksion simboli kundër Lajçakut, policia arreston dy aktivistë të saj

Partia Socialdemokrate ka zhvilluar një aksion simbolik para Zyrës së BE-së në Kosovë, duke kundërshtuar rolin e komisarit, Miroslav Lajçak,…

PSD: Frashër Krasniqi sulmohet fizikisht nga djali i Tomë Gashit

Zëdhënësja e Partisë Socialdemokrate, Natyra Kuçi, ka bërë të ditur se Albin Gashi, kandidat i VV-së për deputet, njëherësh djalë…