Tahiri: Urime themelimi i “Zajednicës”

Shefi i Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, ka komentuar deklaratën e dhënë nga kryeministri Albin…

Kurti: E pranojmë propozimin e BE-së për normalizimin e marrëdhënieve

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti  pas takimit të sotëm me emisarin e posaçëm të dialogut, Miroslav Lajçak ka…

Kurti: Plani franko-gjerman është hap në drejtimin e duhur

Plani franko-gjerman është hap në drejtimin e duhur, tha kryeministri i Kosovës, Albin Kurti i cili deklaroi se nuk e…

​Nënkryetarja e LDK-së kërkon nga Kurti qartësime për propozimin franko-gjerman

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shqipe Mjekiqi, thotë se nuk e kanë parë propozimin franko-gjerman për dialogun Kosovë-Serbi. Ajo…

Hill: Kosova dhe Serbia po shqyrtojnë një propozim franko gjerman për marrëveshje

Ambasadori amerikan në Beograd, Christopher Hill, tha në një intervistë për programin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës se…