Një njësi speciale e policisë shpërbëhet në Frankfurt për shkak të ekstremizmit të djathtë

Njësia Speciale e Policisë (SEK) në Departamentin e Policisë në Frankfurt u shpërbë sot pasi u zbulua se anëtarët e…

Edhe rivali i Bayernit ne Bundesligë futet në garë për Rashican

Me Werder Bremen që ka rënë në Bundesliga 2, Milot Rashica mund të jetë në kërkim të një klubi të…

Qyteti gjerman i Frankfurtit vendos masa rigoroze antiCOVID-19

Për shkak të rritjes së numrit të infeksioneve të koronavirusit, autoritetet në Frankfurt vendosën të reagojnë dhe të vendosin rregulla…

107 të infektuar në një meshë në Frankfurt

Të paktën 107 njerëz u infektuan me koronavirus në një meshë në komunitetin baptist në Frankfurt, njoftoi të dielën ministri…