Ideja e biznesmenit francez për të përballur krizën: Të shesim “Mona Lizën”

Franca ka qenë një nga vendet më të goditura nga pandemia e koronavirusit dhe për të përballuar krizën ekonomike vijnë…

Franca, Austria, Zvicra nuk hapin kufijtë me Italinë dhe Spanjën

Franca, Austria dhe Zvicra vlerësuan se është ende herët për të hapur kufijtë me Italinë dhe Spanjën, të cilat janë…

Rritet bilanci i viktimave nga koronavirusi në Francë

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar 263 raste të reja me përfundim fatal si pasojë e pandemisë…

Francë, merr fund pas 54 ditësh izolimi i rreptë

Izolimi i rreptë 54-ditor kundër koronavirusit në Francë përfundoi zyrtarisht sot, por shumë kufizime mbeten ende në fuqi. Tashmë francezët…

Bilanci i viktimave nga koronavirusi në Francë arrin në 26.380

Gjatë 24 orëve të fundit në Francë janë regjistruar edhe 70 raste të reja me fatalitet duke bërë kështu që…

Franca konfirmon hapjen nga 11 maji

Kryeministri francez Edouard Philippe konfirmoi sot se heqja e kufizimit do të fillojë të hënën, më 11 maj, në të…

Franca fillon testimin e vaksinës në shtator

Kompania farmaceutike FRENCH Sanofi SA synon të përfshijë mijëra vullnetarë për testimin e një vaksine eksperimentale të koronavirusit që po…

Rritja më e madhe e numrit të viktimave në Francë në gjashtë ditët e fundit

Numri i vdekjeve për shkak të përhapjes së koronavirusit në Francë është rritur në 25.531, sipas Ministrisë së Shëndetësisë. Në…

Franca kishte pacientin e saj të parë me koronavirus në dhjetor

Një mjek francez pretendon se Franca kishte pacientin e parë me koronavirus në dhjetor, disa javë para rastit të parë…

Francë, maskat me detyrim në transportin publik dhe shkolla

Në Francë përdorimi i maskave në transportin publik dhe në shkolla do të bëhet i detyrueshëm. Kështu ka deklaruar kryeministri…