Franca këshillon qytetarët e saj të shtyjnë udhëtimet e parëndësishme në Ukrainë

Autoritetet franceze këshilluan sot qytetarët e tyre që të shtyjnë udhëtimet e parëndësishme në Ukrainë dhe të mos udhëtojnë në…

Këshilli Kushtetues në Francë miraton masa të ashpra për të pavaksinuarit

Këshilli Kushtetues në Francë ka dhënë dritën jeshile për vendosjen e masave të rënda kufizuese për qytetarët që nuk janë…

Macron: T’i japim një perspektivë të sinqertë Ballkanit Perëndimor

Presidenti francez, Emmanuel Macron deklaroi sot se ”BE duhet të rishikojë marrëdhëniet e saj me Ballkanin Perëndimor” dhe ”t’u ofrojë…

Franca mban peng Kosovën për liberalizimin e vizave

Franca, e cila është duke e udhëhequr presidencën e BE-së, vazhdon të jetë ndër vendet skeptike duke mbajtur peng heqjen…

Qeveria reagon pas kërkesës së QUINT-it për referendumin serb

Zëvendësministri i Ministrisë së Punëve të Jashtme, Kreshnik Ahmeti, reagoi pas kërkesës së ndërkombëtarëve që t’u lejohet serbëve të votojnë…

Vendet e QUINT-it kërkojnë të mbahet referendumi serb në Kosovë

Franca, Gjermania, Italia, Mbretëria e Bashkuar, Shtetet e Bashkuara dhe Bashkimi Evropian i kanë kërkuar Qeverisë së Kosovës që të…

Franca regjistron mbi 360 ​​mijë raste të reja me COVID-19

Në Francë në 24 orët e fundit janë infektuar me koronavirus 361.719 persona, ndërsa kanë vdekur 249 pacientë, njoftoi Instituti…

Macron hedh poshtë futjen e masave të reja për shkak të virusit korona

Presidenti francez Emmanuel Macron hodhi poshtë sot futjen e kufizimeve të reja shëndetësore për shkak të COVID 19, duke thënë…

Gjatë Presidencës së BE-së, Franca do të jetë shembull në zbatimin e masave kundër koronavirusit

Franca, e cila mori Presidencën gjashtëmujore të Këshillit të Bashkimit Evropian nga Sllovenia më 1 janar, do të jetë shembull…

Zbulohet një variant i ri i koronavirusit në Francë?

Në jug të Francës, 12 persona janë infektuar me një variant të panjohur deri tani të virusit korona, transmetojnë mediat…
error: