Francë-Holandë, formacionet e mundshme

Franca nis rrugën e kualifikimeve për në Euro 2024, duke kërkuar të rikthehet te fitoret kundër Holandës pas humbjes demoralizuese…

Evropiani U17/Sot përballen Franca dhe Shqipëria

Franca dhe Shqipëria në grupmoshat U17 e nisin sot aventurën për kualifikim në Kampionatin Evropian për të rinj. Të dy…

Franca do të ketë një kapiten të ri

Nëse vërtet kishte dyshime për identitetin e pasuesit të Hugo Lloris për të mbajtur shiritin e kapitenit në ekipin e…

Lajm i keq për Francën, pritet të largohet nga skuadra ylli i Arsenalit

Kombëtarja e Francës e ka marrë një lajm të keq para dy ndeshjeve të këtij muaji kundër Holandës dhe Irlandës,…

Franca, Gjermania dhe Italia me deklaratë të përbashkët: Tani është koha për vendimmarje

Franca, Gjermania dhe Italia kanë dalë me deklaratë të përbashkët para takimit të 18 marsit në Ohër, ku në kuadër…

​Abdixhiku, vizitë zyrtare në Paris

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, me ftesë të autoriteteve franceze do të qëndrojë për vizitë zyrtare në…

Macron uron Osmanin për Ditën e Pavarësisë: Franca mbështet Kosovën

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron e ka uruar presidenten e Kosovës, Vjosa Osmani për Ditën e Pavarësisë. Macroni në letrën…

Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë

Presidenti francez, Emmanuel Macron, tha sot se Franca nuk e përjashton mundësinë e dërgimit të avionëve luftarakë në Ukrainë, por…

​Franca: As ne, as aleatët nuk jemi në luftë me Rusinë

As Franca dhe asnjë nga partnerët nuk janë në luftë me Rusinë, tha sot Ministria e Jashtme franceze, duke hedhur…

​Franca dhe Gjermania shënojnë 60-vjetorin e Marrëveshja Elysee

Me rastin e 60-vjetorit të Marrëveshjes së Elysee-së zhvillohet një akt festiv dhe një seancë e përbashkët pune e parlamenteve…