Si të bëni foto perfekte gjatë perëndimit të diellit në det

Portretet gjatë perëndimit të diellit në plazh janë gjithmonë kaq të bukura sepse çdo muzg është i ndryshëm nga të…

Ish-ylli i Barcelonës dhe Milanit afër t’i jap fund beqarisë me modelen italiane – foto

Kevin-Prince Boateng dhe e dashura e tij, Valentina Fradegrada do të bëhen çifti i parë që organizojnë dasmën e tyre…

Ambasada e Rusisë në Afrikën e Jugut shpërndanë përsëri lajm të rremë për Kosovën, këtë herë me foto të Irakut

Ambasada e Rusisë në Republikën e Afrikës së Jugut, ka shpërndarë edhe një lajm të rremë për Kosovën. Në një…

​Rama nis mëngjesin me pamje të Ukrainës

Pesë ditë janë bërë prej që agresioni rus sulmoi Ukrainën. E mëngjesin e sotëm kryeministri i Shqipërisë e ka nisur…

As Clooney s’mund t’iu shpëtojë viteve, fotot e reja tregojnë se sa vjeç është aktori

George Clooney sipas shumë femrave është një nga meshkujt më të dëshirueshëm në Hollywood. Aktori ka mbushur së fundi 60-vjeç…

Fotoja juaj dhe e partnerit mund të zbulojë nëse jeni një çift i mirë

Mund të ketë shumë arsye për të parashikuar fundin e një lidhjeje, dhe autorja e njohur dhe terapistja për marrëdhënie…

Reagojnë nga zyra e presidentes: Personi në foto nuk është Denis Vengerskii

Lidhur me raportimet se është parë në Prishtinë rusi i shpallur “Non-grata” nga Ministria e Punëve të Jashtme dhe nga…

Kjo shprehje e fytyrës në foton e profilit tuaj do t’ju sjellë më shumë miq, thonë ekspertët

Një buzëqeshje, veçanërisht ajo që ju bën të dukeni sikur jeni vërtet duke qeshur, aktualisht ju bën të dukeni më…

​Dita Botërore e Fotografisë

Fotografia i ka fillet tek shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces fotografik i zhvilluar nga Joseph Nicephore Niepce dhe Louis…

Para shortit zyrtar publikohet një foto ku mësohen përballjet në Ligën e Kampionëve

Pas përfundimit të ndeshjeve në fazën eliminatore të Ligës së Kampionëve, skuadrat si Liverpool, Chelsea, Manchester City, Bayern Munich, Real…