Ndërroi jetë foshnja në spital, nisin hetimet për mjeken

Ndaj një mjekeje 51-vjeçare, banuese në Tushemisht, Pogradec, ka filluar procedimi penal në gjendje të lirë, pasi dyshohet se ka…

​Arrestohet një doktor në Gjilan pas vdekjes së një foshnje të posalindur

Një doktor në Spitalin Rajonal të Gjilanit është arrestuar dhe është dërguar në mbajtje me dyshimet për “trajtim të pandërgjegjshëm…

Braktis foshnjën e saj të posalindur

Një femër në Prishtinë pasi ka lindur e ka braktisur foshnjën e saj. Sipas policisë, rasti ka ndodhur dje në…

Pse nuk është mirë të shpohen veshët e foshnjave?

Shpimi i veshëve të foshnjave të porsalindura nuk është një ide e mirë. Meqenëse foshnjat janë të paparashikueshme dhe të…

Vdes 24-vjeçarja si pasojë e COVID-19 disa ditë pasi lindi foshnjën

Një 24-vjeçare ka vdekur në Mjekimin Intensiv të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës (QKUK) si pasojë e COVID-19. Drejtori i…

Foshnja lihet në një karrocë fëmijësh para shtëpisë së huaj, prindërit ende nuk gjenden

Rasti i një foshnje 14-ditore, e cila u gjet e braktisur në rrethana të pashpjegueshme të premten e kaluar në…

Foshnja dy muajsh pa shenja jetë në Klinë, policia e heton si vdekje të dyshimtë

Policia e Kosovës ka njoftuar se një fëmijë dy muajsh në Klinë kishte mbet pa shenja jete. Rasti raportohet të…

Dëshironin djalë, çifti braktis vajzën e porsalindur në koshin e mbeturinave

Një vajzë e porsalindur është gjetur e braktisur në një kosh mbeturinash në jug të Kinës. Dyshohet se prindërit e…

OBSH: Asnjë provë që COVID-19 të transmetohet nga nëna tek foshnjat

Nënat e dyshuara pozitive me COVID-19 duhet të ushqejnë me gji bebet e tyre dhe të mos ndahen prej tyre…

Foshnja fle në qese amniotike, mjekët pritën shtatë minuta para se të zgjohej – video

Lindja e trinjakëve është shumë e rrallë, dhe madje edhe më e rrallë kur lindin në qese amniotike. Gjatë lindjes…