Kurti në Shkup: Normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë me njohje të ndërsjellë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar të mërkurën se normalizimi i marrëdhënieve me Serbinë mund të bëhet vetëm nëpërmjet…

​Hapet forumi ekonomik Kosovë-Kroaci, Kurti: Kemi trefishuar eksportet dhe dyfishuar importet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se Kosova e Kroacia duhet të forcojnë lidhjet e tyre ekonomike. Sipas tij, eksportet…

Nis Forumi Ekonomik i Davosit, merr pjesë edhe kryeministri, Edi Rama

Në takimin 5-ditor të Forumit Ekonomik Botëror që po mbahet në Davos të Zvicrës, kanë nisur diskutimin e orientuar nën…