Atlantik Group shpërndau dhurata për festat e fundvitit

Festat e fundvitit ofrojnë shumë dashuri dhe lumturi për të gjithë. Ata që më së shumti e shijojnë këtë periudhë…

Ilda, Eloise, Linesa dhe Jana përmes këngës sollën atmosferë festive në “Foleja”

Janë disa vajza shumë të talentuara të cilave këtë vit iu kanë munguar koncertit e drejtpërdrejta. Iu kanë munguar edhe…

“Foleja” sjell koncertin festiv të nxënësve të “Melody”

Emisioni “Foleja”, prodhim i KosovaPress për KTV, solli edicionin e saj festiv pasditen e së dielës. Fillimisht, ishin fëmijët e…

Bonevet do të vazhdojë me mësimin virtual (VIDEO)

Gjatë muajve të verës “Bone vet” ka mbajtur kampin verorë në mënyrë virtuale. Kjo për shkak të pandemisë e cila…

Si ndikon noti në shëndetin e fëmijëve (VIDEO)

Noti është i vetmi aktivitet fizik me të cilin duhet të njihet çdo fëmijë që në moshë të hershme. Ky…

Njihuni me pianisten 10 vjeçare, fituese e shumë festivaleve (VIDEO)

Riola Susuri është vetëm 10-vjeç, pasioni i saj është piano. Bukuroshja ka marr pjesë në shumë festivale vendore dhe ndërkombëtare…

Kukullat interesante për fëmijë të punuara nga Adifete Shabani (VIDEO)

Adifete Shabani është arsimtare e gjuhës angleze por pasioni i saj është dizajni. Gjatë kohës së pandemisë ajo nisi të…

Njihuni me trajnerin më të ri në Kosovë

Njihuni me Donald Krasniqi, e ajo cka e bënë të vecantë 18 vjecarin nga Malisheva, është licenca nga FFK dhe…