Ativitete për stinen e pranverës në Kopshtin “Genius Land”

Kopshti “Genius Land” në Prishtinë kanë organizuar aktivitete shumë interesante për stinen e pranverës. Këngë, punime, lojra dhe shumë aktivitete…

“Labirint Teli” projekti më i ri i fëmijëve të kopshtit “Mia”

Këtë javë emisioni “Foleja” vizitoi kopshtin “Mia” në Prishtinë. Fëmijët e këtij kopshti realizuan aktivitete shumë interesante rreth teknologjisë. “Labirint…

Njihuni me Amar Malokun, kampionin e matematikës në Dubai

Ky është Amar Maloku, atij i pelqen sporti. Futbollin dhe notin e ka të preferuar, por ai është talent edhe…

Atmosferë festive për 17 shkurt në Kopshtin “Gjeniu”

Kopshti “Gjeniu” në Prishtinë kanë organizuar aktivitete shumë interesante për nderë të Pavarësisë së Kosovës. Këngë, poezi, lojra, vizatime, biskota…

Njihuni me Oria Tea Xharra, pianistia e cila ëndërron të bëhet fotografe

Kjo është Oria Tea Xharra, vajza e cila e ka pasion pianon. Ajo përvec me muzikë, kohën e lirë e…

Rëndësia e fizioterapisë te fëmijët (VIDEO)

Shumë prindër, të cilët ende mendojnë se fizioterapia është vetëm për të rriturit, duhet të çlirohen nga këto klishe dhe…

Nida në “Foleja”, 10-vjeçarja rrëfen pasionin për muzikën

Nida Ajeti është rritur në frymën e muzikës, pasi edhe ne familje ka vite qe janë marrë me muzikë dhe…

Roli i prindërve në zhvillimin e fëmijëve

Marrëdhënia prind-fëmijë është ajo që ushqen zhvillimin fizik, emocional dhe shoqërorë të fëmijëve. Prindërit dëshirojnë atë që është më e…

Atmosferë festive për Vitin e Ri në Kopshtin “Nina”

Një atmosferë shumë festive ka qenë edhe në kopshtin e fëmijëve “Nina”. Emisioni “Foleja” ishte atje për të parë nga…

Viti i Ri në kopshtin “Bota” dhe në “Kids World”

Fëmijët e kopshtit “Bota” vizituan ambientin magjik të lojërave “Kids World” në Gjilan. Përmes këngës dhe vallëzimit aty u krijua…