Rreth 150 punëtorë të Telekomit marrin paga pa shkuar fare në punë, ftohet prokuroria të nis hetimet

Rreth 150 punëtorë të Telekomit të Kosovës marrin paga pa shkuar fare në punë, ndonëse shoqëria civile po kërkon hetim…

Opozita kërkon reformë zgjedhore, Qeveria do të shtyjë përpara ndryshimet në Ligjin për zgjedhje

Lëvizja Vetëvendosje prioritet e ka plotësim-ndryshimin e Ligjit për zgjedhje për t’ua mundësuar mërgatës votimin në ambasada e konsullata, e…

​Konfiskimi i pasurisë së paligjshme prioritet për LVV, shoqëria civile skeptike për rezultatet

Lufta ndaj pasurimit të paligjshëm pritet të jetë ndër prioritet kryesore të qeverisë së re të Kosovës. Ish-ministrja e Drejtësisë, Albulena…

Zgjedhjet e nesërme pa monitorimin e OSBE-së dhe me dy mijë vëzhgues më pak

Integriteti zgjedhor që ka arritur Kosova në disa palë zgjedhje po bënë që zgjedhjet e 14 shkurtit të mbahen për…

Njohësit e çështjeve juridike: Reforma do të eliminonte problemet zgjedhore

Këshilli Gjyqësor i Kosovës e ka njoftuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve se në listat e partive politike për zgjedhjet e…
error: