Lëndohen dy persona në aksidentin që ndodhi mes një kamioni dhe veture në rrugën Prishtinë-Lipjan

Dy persona janë lënduar në aksidentin që ndodhi paraditen e sotme në rrugën Prishtinë-Lipjan. Aksidenti ndodhi mes një veture dhe…

​Alarm për mjete shpërthyese në stacion të autobusëve në Prishtinë

Një person përmes një telefonate anonime tha se ka vendosur mjete shpërthyes në Stacionin e Autobusëve në Prishtinë. Për çka…

Theret me thikë një person në Prishtinë, policia arreston dy të dyshuar

Një person është therur me thikë në kryeqytet, pas një përleshje fizike që ka ndodhur mesditën e sotme në afërsi…

Shpërthen zjarri në objektin e një autoservisi në Prishtinë

Në mëngjesin e së hënës ka ndodhur një incident zjarri në lagjen Lakrishtë në Prishtinë. Aty është përfshirë nga zjarri…

Vetura godet këmbësorin në Prishtinë

Një këmbësor ka marrë lëndime si pasojë e goditjes nga një automjet sonte në Prishtinë. Zëdhënësja e policisë rajonale për…

Lëndohen 6 persona në një aksident trafiku në Prishtinë

Gjashtë persona janë lënduar pas një aksidentit që ndodhi pas mesnatës në udhëkryqin tek Katedralja në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë…

​Vdes një person në një vetaksident në Podujevë

Një person ka humbur jetë në një vetaksident që ndodhi këtë të hënë në fshatin Obrançë të Podujevës. Këtë e…

Dyshohet për një vetëvrasje në Prishtinë

Në Prishtinë dyshohet se një person është vetëvrarë. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti ka…

Treni godet një kamionetë në Fushë Kosovë, lëndohet një person

Një kamionetë është goditur nga treni në Fushë Kosovë në mëngjesin e hershëm të së premtes. Nga ky aksident është…

Përdoret eksploziv për grabitjen e bankës në Prishtinë, gjuajnë me armë rojën

Në orën 05:30 të mëngjesit të sotëm është grabitur një bankë në Rrugën “B” në Prishtinë. Zëdhënësja e Policisë së…