Flamuri i Kosovës dhe ai i Shqipërisë valojnë në Maja Makalu, maja e pestë më e lartë në botë – foto

Në Maja Makalu të Nepalit, e cila cilësohet si maja e pestë me e lartë në botë, ka valuar flamuri…

Një tifoz me flamurin kuqezi ndërpret ndeshjen Real Madrid-Manchester City

Ndeshja spektakolarë ndërmjet Real Madridit dhe Manchester Cityt po ofron spektakël me shumë gola dhe lojë drithëruese. Rikthimi i bujshëm…

Festë në qiell, në Prishtinë lëshohen parashutat me flamujtë e Kosovës dhe atë kombëtar

Festa për 14-vjetorin e shtetësisë së Kosovës ka filluar edhe nga qielli. Mbi sheshet e Prishtinës u lëshuan parashutat me…

Me ngritjen e flamurit nisin aktivitetet për shënimin e 14-vjetorit të Pavarësisë

Për nder të 14-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë sot që nga ora 08:00 e mëngjesit është bërë ngritja solemne e…

Vuçiq fton Kosovën të bëhet pjesë e “Ballkanit të Hapur”, por nuk tregon a do të pranonte në tryezë me flamurin e saj

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka thënë se janë të hapur për bashkëpunim me Kosovën në kuadër të “Ballkanit të…

Si u shfaq flamuri i Kosovës në Beograd, flet Gembi Juniku

Gembi Juniku është atleti nga Gjakova i cili mori pjesë në turneun ndërkombëtar “Brasilian Jiu Jitsu AJP Tour” i cili…

Bashkëluftëtarët kujtojnë Thaçin e Veselin

Për nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit kombëtar, datëlindjes së Komandantit legjendar Adem Jashari, por edhe daljes publike të…

Tifozët çekë provokojnë Shaqirin, shfaqin flamurin “Kosovo is Serbia”

Skuadra franceze Lyon ka zhvilluar ndeshje si mysafire kundër çekëve të Sparta Prague, në të cilën arriti të regjistroj fitore…

Flamuri i Kosovës valon në stadiumin ku do të zhvillohet ndeshja me Spanjën

Si duket, skandalet e shumta të mediave spanjolle së bashku me ato të Federatës së Spanjës, nuk kanë arritur ta…

Ngritet flamuri shtetëror, marrin pjesë Osmani e Hoti

Mëngjesin e sotëm presidentja në detyrë, Vjosa Osmani dhe kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti kanë ngritur flamurin shtetëror për ndër…