Garazhi përfshihet nga flaka, lëndohet një femër

Një femër ka raportuar se kulmi i garazhës është përfshirë nga zjarri dhe deri sa është munduar të intervenoj ka…

E rëndë në Tiranë, merr flakë një shtëpi dhe vdes e moshuara që jetonte e vetme

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Shkozë, në afërsi të shkollës “Androkli Kostollari”. Një shtëpi është…

Përfshihet nga flakët ndërtesa në mes të Parisit

Një ndërtesë historike pranë operës në qendër të Parisit është përfshirë nga zjarri. Tymi i këtij zjarri “pushtoi” gjithë kryeqytetin…

Ekspertë amerikanë mbërrijnë në Shqipëri për të luftuar flakët në jug

Ekspertë amerikanë të luftës kundër zjarreve kanë mbërritur këtë fundjavë në Shqipëri për të mbështetur forcat e armatosura në betejën…

​Në Bjeshkët e Rugovës, Gjilanit dhe Vitisë ka ende vatra zjarri

Zjarret po kërcojnë edhe sot vendin në disa rajone të Kosovës por situata po vlerësohet e menaxhueshme. Nehat Koqinaj nga…

​Situatë më e qetë nga zjarret në Shqipëri, dy vatra kritike, 8 janë nën monitorim

Pas gati dy javësh në “luftë” me zjarret, në Shqipëri sot shënohet dita më e qetë. Falë punës së bërë…

​FSK me 100 pjesëtarë në teren në operacionet për fikjen e zjarrit

Kosova ende është duke u ballafaquar me vatra zjarri. Sipas të dhënave të MPB-së, janë 9 vatra aktive ku situata…

Zjarrfikësit në gjendje të rëndë, paralajmërojnë protesta

Në këto ditë kur Kosova po përballet me shpërthime të vatrave të zjarrit në shumë komuna, zjarrfikësit të cilët janë…

​Suhareka në gjendje të rëndë, zjarr në 5 vatra

Situata e shkaktuar nga zjarri në komunën e Suharekës është përkeqësuar, pasi zjarri ka përfshirë 5 vatra, ndërsa nuk ka…

Lumturie Shabani fituese e Festivalit “Fest Flaka 2020”

Këngëtarja Lumturie Shabani është fituese e Festivalit të Muzikës “Fest Flaka 2020”, të cilin e ka ndarë zonja e parë…