Gërvalla takon gazetarët ukrainas: Do të festojmë bashkë fitoren

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla tha se Kosova e dinë se çfarë nënkupton pavarësia, me rastin…

Zelensky: Do të fitojmë, s’i tolerojmë pushtuesit

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky është zotuar të intensifikojë përpjekjet për të rimarrë territorin e pushtuar nga Rusia në jug…

Fitorja Dortmundin e kurorëzon me titullin kampion të Bundesligas

Sot me fillim nga ora 15:30 stadiumi “Signal Iduna Park” do të jetë nikoqir i përballjes tejet interesante mes Borussia…

​Zelensky: Rusia do të mposhtet sikurse Gjermania naziste

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka thënë të hënën se Rusia do të mposhtet ashtu siç është mposhtur Gjermania naziste.…