​Berisha: Sot referendumi i lirisë, shpresës, fitores

Ish-kryetari i Partisë Demokratike (PD), Sali Berishës thotë se sot do të jetë referendumi i lirisë, shpresës e fitores. Ai…

Abdixhiku thotë se do ta fitojnë edhe Dragashin: LDK do të vazhdojë punën në rrugën e rigjetur

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku një ditë pas mbajtjes së raundit të dytë të zgjedhjeve ka…

​Shqipëria synon fitoren kundër Anglisë, ja formacionet e mundshme

Sonte me fillim nga ora 20:45 në stadiumin “Wembley” Kombëtarja e Anglisë e pret Shqipërinë në shtëpi, në një ndeshje…

Gazmend Muhaxheri pret në zyre qytetarët për t’ia uruar fitoren: Do të nisim punë të mëdha

Sot dhe nesër me të filluar nga ora 09:00 e deri në orën 12:00 dyert e Komunës së Pejës do…

​Lutfi Haziri thotë se me besimin e qytetarëve do të fitojë edhe në balotazh

Kandidati për kryetar të Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri nga Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) është në garë të ngushtë…

​Kurti i bindur që do të fitojnë në balotazhe: Jemi më të fortë

Kryeministri i Kosovës, njëherit edhe kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti tashmë është deklaruar për rezultatin e zgjedhjeve lokale të 17…

​Reagon Bekim Jashari, thotë se me manipulime e blerje votash iu vjedh fitorja

Kandidati për kryetar të Komunës së Skenderaj, Bekim Jashari thotë se Idealit dhe Drenicës me manipulime, blerje votash iu vjedh…

Haziri i bindur: Të dhënat që po vijnë na mbajnë ende mbi 50 përqind

Menjëherë pas përfundimit të procesit të votimit, kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Gjilanit, Lutfi Haziri doli…

Gazmend Muhaxheri shpall fitoren e LDK-së: E ardhmja do të jetë përplot angazhime

Kandidati për kryetar të Pejës, Gazmend Muhaxheri pas përfundimit të procesit të votimit ka falënderuar qytetarët për besimin që i…

Rahimaj takon banorët e Karaçevës, i bindur që do ta fitojë Kamenicën pa balotazh

Kandidati i Vetëvendosjes për kryetar të Komunës së Kamenicës, Kadri Rahimaj ka takuar banorët e Karaçevës së Epërme. Me banorët…
error: