Ndeshja kundër Zvicrës, “Dardanët”: Përveç fitores nuk duam asgjë tjetër

Kombëtarja e Kosovës në basketboll do të nis nesër rrugëtimin në kualifikimet për Eurobasket 2025. Kosova do të përballet nesër…

Dukagjini shkruan historinë, nis me fitore garat në Ligën e Konferencës

Debutimin në garat evropiane skuadra e Dukagjinit e shënoi me fitore, pasi që e mposhti skuadrën nga Gjibraltari, Europa. Pas…

Nis pjesa e dytë, Shqipëria në kërkim të fitores ndaj Ishujve Faroe

Ka filluar të zhvillohet pjesa e dytë e ndeshjes mes Ishujve Faroe dhe Shqipërisë. “Kuqezinjtë” treguan paraqitje tejet të mirë…

Interi e mbyll sezonin në Serie A me fitore ndaj Torinos

Ka përfunduar sezoni 2022/23 i Serie A për Torinon dhe Interin, ku ky i fundit e mbyll këtë edicion me…

“EuroDerby”, ja si e mposhti Inzaghi Piolin: pikat kyçe të fitores

Akti i parë i “EuroDerbyt” pa Interin të triumfonte kundër Milanit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve. I pari nga…

Fitorja e gjashtë radhazi e Liverpoolit në Premier Ligë

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Liverpoolit dhe skuadrës së Brentfordit, ku “Të Kuqtë” kanë regjistruar fitoren e gjashtë me…

Vdes tifozi i Crystal Palace pas aksidentit tragjik duke festuar fitoren e ekipit të tij

Një tifoz i Crystal Palace ka vdekur pasi që u godit nga një autobus, ndërsa festonte fitoren 2:1 të ekipit…

Arsenali vazhdon me fitore, pa fitues mes Brightonit dhe Brentfordit

Kanë përfunduar pesë ndeshjet që ishin duke u zhvilluar në Premier Ligë, ku kemi rezultate tejet interesante. Pas plot 90’…