AC Milan-Udinese/Kampioni synon fitoren, ja formacionet zyrtare – foto

Serie A edhe zyrtarisht rikthehet sot, ku programin e sotëm e hapin dy ndeshje tejet interesante, ndër to edhe ajo…

Kosova regjistron fitoren e parë në Kampionatin Evropian të basketbollit

Kombëtarja e Kosovës në basketboll ka regjistruar sot fitoren e parë në Kampionatin Evropian për grupmoshat U18. “Dardanët” e rinj…

Chelsea e nis me fitore sezonin e ri në Premier Ligë, mposht Evertonin

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes skuadrës së Evertonit dhe asaj të Chelseat, ku ky i fundit ka arkëtuar pikët…

Pas fitores së Ballkanit flet Daja: Ndeshja e kthimit do të jetë e vështirë por kemi avantazhin e një goli

Kampioni i Superligës së Kosovës, FC Ballkani, shënoi fitore me rezultat të ngushtë 3:2 në ndeshjen e parë si vendas…

Përfundon ndeshja, Ballkani shënon fitore kundër Klaskvik

Misionin si vendas kundër Klaskvik skuadra e Ballkanit e ka përfunduar me sukses, ku e ka mposhtur skuadrën nga Ishujt…

Gjilani e nis me fitore aventurën në Ligën e Konferencës

Ka përfunduar ndeshja mes Gjilanit dhe skuadrës së Liepajas, ku nikoqirët kanë arritur ta sigurojnë fitoren kundër letonezëve. Pas plot…

Fitorja ia siguron Distrias çerekfinalen në Lojërat Mesdhetare Oran 2022

Pas xhudistes Erza Muminoviq, radhën e ka e arta Olimpike, Distria Krasniqi për ta përfaqësuar Kosovën në Lojërat Mesdhetare Oran…

Miqësorja e nesërme kundër Maqedonisë së Veriut, Kosova optimiste për fitore

Kombëtarja e Kosovës në kategorinë e femrave ka zhvilluar sot seancën e fundit stërvitore para ndeshjes së nesërme miqësore kundër…

Rashica: Ka ardhur koha ta bëjmë fitoren e parë kundër Greqisë

Para ndeshjes së nesërme kundër Greqisë, Kombëtarja e Kosovës ka zhvilluar konferencën e saj për media, ku prezent ishte edhe…

Uzuni për ndeshjen kundër Izraelit: Fitorja është e vetmja rrugë drejt objektivit tonë

Sulmuesi shqiptar Myrto Uzuni në një konferencë për media ka folur për rëndësinë që ka ndeshja e radhës kundër Izraelit,…